Onko kenelläkään kokemuksia Flipper 850 veneestä?
Kiinnostukseni kohteena on vene vm.-80, jossa on
VP 165 hp td moottori ja Volvon 280 DP vetolaite.
Flipper 850
Vesiveikko
3
4109
Vastaukset
- Nimbus
Kippari-lehti 2/1999 esittelee venee kokemuksia veneestäni-palstalla
- kyseinen tapaus
sekä luonnossa / veneessä
että lukea se Kipparin tekstikin.
Venetyyppi ei ehkä varsinaisilta meri ja kulkuominaisuuksiltaan
ole mikään Grand Banks, mutta tarjoaa
sateen sattuessa ällistyttävän hyvät
tilat, siinä voi todella asua
kuukauden. Vähän samaa järjenkäyttöä kuin
Pikmeerkruisereissa...
Toisin sitten vähän kansitilojen kustannuksella.
Moni ei kylläkään myy omaansa.
- Anonyymi
Eikös se ole vähän, kuin puoliliukuva runko, joten pienemmälläkin koneella pärjää?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1167003Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1084767L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa574017TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133364Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7002108Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2401469- 661368
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581348Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531306Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12982