Air Asian hinnat

ThaiThoi

Törve!
Tuossa tsekkailin Air Asian lentoja tälle ja ensi kuulle. Näyttää jatkuvasti että hinta ois edullinen.
En tiedä vielä koska meen Thaimaahan koska kyttään äkkilähtöjä ja Air Asialla pitäis jatkaa. Mutta nouseeko noi Air Asian lennot loppu vuoteen mennessä?
Nyt ne näyttää siis jatkuvasti samaa edullista hintaa koko vuoden. Mahtaiskohan niitä päiviä saada vaihdettua jos vaikka nyt varais lipun? Pitääpä tsekata noi niitten sivu paremmin läpi. Kiitti jos joku viittii vastata..

3

706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yrjokaarle

      ?????

    • Air Asialla

      Hinnat nousee sitämukaa kun kone täytyy.
      MItä aikaisemmin varaa sitä halvemmalla saa.

      Ja joulukuussahan on sitten kaikkein kovin
      sesonki (varsinkin loppukuusta) ja hinnat
      korkeimmillaan.

      Halpoja lentoja ei vaihdella.
      Osta 5 tonnin businessliput niin niita saa vaihdella.

      • vaarinpain

        Eli hinnat tulee alas mita lahempana lentoaikaa ostat. Ainakin johonkin asti. Kattonut meinaan ens kesalle lentoja, nyt kun kattoo hinnan esim. 2vk paahan, on paljon halvempi kuin jos katsoo hinnan sille elokuun lennolle. Ja elokuu kun tunnetusti ei ole sesonkia kuten joulu-helmikuu...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      128
      14273
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      27
      5908
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5445
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      296
      4313
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      38
      4057
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3621
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      2
      3551
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      21
      3512
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2601
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      92
      1367
    Aihe