Ehdotan herra Kari Tapiolle seuraavaa.Seuraava konserttikiertue olkoon nimeltään "Kari Tapio Kaikkienaikojen parhaat" sisältäen Karin hittejä vuosien varrelta.Takaan ja alleviivaan,että KONSERTIT ovat menestyksiä.Nyt Virta tulkintoja arasteli moni,ja valittivat kun Karin vuosienvarrelta olevia hittejä ei ollut mukana.
Toivottavasti Kari tai Joona lukee tämän.Kari on nro 1.
Ehdotus konsertiksi
11
1077
Vastaukset
- kulkurihaituva
Vaikka Kaksi Maailmaa-kiertue olikin upea,toivoisin samaa kuin ehdotit. Ystäväni,joka oli konsertissa mukana,odotti myös jotain Karin "omasta" tuotannosta. Varmaan keväällä (tai kesällä) ilmestyvän(?) uuden levyn tiimoilta voi jotain sellaista tullakin ohjelmistoon ensi syksyn konsertteihin.
- ????!!!!
Kari tai Joona tuskin lukevat tätä foorumia, käy sanomassa toiveesi suoraan konsertin jälkeen Karille (kun jakaa nimmareita) tai Joonalle.
- ulla fani girl
Ainakin Joona lukee,niin se sanoi Järvenpäässä.
- Lipunmyyjä ticket to ride
Tälläinen Konsertti täytyy Toteuttaa.
- Vanha hitti
niin kuulet juuri kaipaamasi ohjelmiston.
Myös aiemmat konsertit ovat olleet hittejä vuosien varrelta.
Sinällään ehdotuksesi ei sisältänyt mitään uutta. - Toffeli
Kari ja Reinot olisi hyvä konsertin nimi!!!
- konsert tour manager
Kari ja Aino konsertti,,Ainot olsivat Paulan jalassa,,,,,,,,
- päivä kerrallaan
Tuollainen Karin konsertti olisi mega-menestys.
- Olavi Mooses
Karille ja bändille jouluntoivotukset ja siunausta vuodelle 2009.Terveyttä ja mielenrauhaa sitä tarvitaan .
- rakennusmies.,.,
Tuossa on ideaa.Kari Tapio:Kaikkien aikojen parhaat konserttikiertue 2009-2010.
- Leena S
TÄLLAISTA KONSERTTIA OLEN ODOTTANUT JO KAUAN.TOIVON SEN TOTEUTUVAN. JOONALLE ! "Laitappa mietintä myssyyn??"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110974
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421574Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892