Roskapostin suodatus?

Olen asettanut Outlook Expressiin sähköpostisäännöksi, että se poistaa palvelimelta viestit, jotka sisältävät tiettyjä sanoja kuten viagra, buy jne. Kuitenkin roskapostit tulevat sähköpostiini suodatuksesta huolimatta. Mikä neuvoksi?
7817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

www.mailwasher.net

hyvä ilmanen ohjelma spamin suodatukseen,
kai se outlookin suodattimessa on jotain häikkää....

jatkakoon joku tästä lisää, jos haluaa lisätä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei osaa kirjoitti:

Olen asettanut Outlook Expressiin sähköpostisäännöksi, että se poistaa palvelimelta viestit, jotka sisältävät tiettyjä sanoja kuten viagra, buy jne. Kuitenkin roskapostit tulevat sähköpostiini suodatuksesta huolimatta. Mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu