KALLUPPIA.........................
Milloin kaupunki tunnustaa virheensä Kervis asiassa?
A. Joulukuussa
B. Tammikuussa
C. Seuraavan valtuustokokoonpanon aikana
D. Ei milloinkaan
Milloin kaupunki tunnustaa virheensä Kervis asiassa?
A. Joulukuussa
B. Tammikuussa
C. Seuraavan valtuustokokoonpanon aikana
D. Ei milloinkaan
Vastaukset 13
Vanhimmat
Matemaatikotkaan eivät kysele mitä numerot ovat, mutta kervinen näyttää todeksi huomaamattomia haittatekijöitä. Lienee sanomattakin selvää, että kaupunki johdattelee meidät ja tukiryhmämme kohti vastuuntuntoisten yhteistyökumppaneiden aatteellisia intressejä.
Oikea vastaus on :D
tosiaan kiinnosta enää ketään kervinen kervinen eikö jumalauta ole muita aiheita kun kuukausitolkulla jauhaa samaa paskaa. Ne jotka asiaan voi vaikuttaa ei takuulla lue teidän itkujanne täällä.
pidetä sovittuna, että täällä ei kukaan enää jauha tuota asiaa. Ja jos ja kun joku niin tekee, emme siihen reagoi. Hyvä. Pidetään sovittuna.
tärkeä yksityisoikeudellinen asia joka pitää mun mielestä hoitaa, ei saa jättää sillensä missään nimessä!
tätä mieltä!
tapahtunut jotakin virheitä?
kuusi litraa valkoista on viisi litraa punaista !
pillerit on alapäähän, punaiset yläpäähän!
..muuan valtuutettu tulevaisuudessa kolumnissa tänään, jotenka veikkaa vaihtoehto D.
Kervinen pitää asiaa yllä omalla nimellään ja kymmenillä nimimerkeillä lopputtomattomiin,eiköhän jo riittäisi.
Hän sai vuonna 03-04 kirjattuna kirjeenä 3 kertaa sivistystoimen johtajalta pyynnön tulla neuvottelemaan, herra kieltäytyi joka kerta,miksi nyt vasta 5 vuoden kuluttua kaupungin pitäisi neuvotella.
paskaa, ja mitenkohän se paskanjauhanta sitten kun kaupunki joutuu tunnustaaan kaikki noi jutut, eiköhän sekin aika ole edessäpäin? joten otaha iisisi!
Kirjalliset kopiot neuvottelupyynnöistä ja Kervisen työstäkieltäytymisestä jne.
sä tuuppaat tänne ne textit missä hää kieltäytyy töistä, tuuppaa samalla ne luettelot töiden laiminlyönneistä ja tietysti siitä lakimehen Kerviselle antamista huomautuksista, koita samalla pyytä ne Kervisen terveystiedot, ehkä saat ne paremmin kuin Kervinen itse, olethan kaupungin hemmo;)