Saab 9000 CD 2.3l vm.91

Tervens!
Tässä saabin uutena omistajana pohdin muutamaa juttua...
Ensin kun tuo srs valo palaa tuossa taulussa, niin missä vika todennäköisesti on??
Ja tuosta anti-lock valostakin sellaista että kytkeytyykö tuo abs miten pois päältä?(automaattisesti? haistelee tienpintaa??)
1449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

srsvalo:tod.näk liitinvika jossain,saabin testeri näkisi(laaja)ei pakollinen tuo vm.saabissa
antilock:jos silloin tällöin palaa ,joku neljästä pyörän anturista likainen -->irti ja putsaus,varo johtoja rikkomasta.yleinen vika.

onnea AUTON ostamisesta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mulder82 kirjoitti:

Tervens!
Tässä saabin uutena omistajana pohdin muutamaa juttua...
Ensin kun tuo srs valo palaa tuossa taulussa, niin missä vika todennäköisesti on??
Ja tuosta anti-lock valostakin sellaista että kytkeytyykö tuo abs miten pois päältä?(automaattisesti? haistelee tienpintaa??)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu