WP-35

Mitä se jutustelu Varkauden lehden yleisön osastolla on noista venäläisistä pelaajista,eikö heillekkään ole järjestetty kunnon asuntoja,niin kuin taannoin Amerikan pojille? Ei kuulemma valojakaan,pitääkö koivulan Jussin taas mennä lamppukauppaan?
1341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihmetellä täytyy tosiaan kirjoituksia jotka koskee venakko pelaajia, ei tosin siksi et niille "ei ole järjestetty kunnon asuntoja eikä edes valoja". Miksi pitäis järjestää?? Ei minullekaan kukaan järjestä asuntoa valmiiksi eikä hommaa sinne valoja ym. Ihan itse täytyy hankkia. Tännekö ne tulee "hyvän elämän" perässä. Venäjälle vaan, ei täällä tarvita elättejä lisää. Ei ainakaan ennen kuin on oman maan kansalaisilla asiat kunnossa. Otan provot vastaa, niitähän tulee. Mut tämä on mielipiteeni eikä muuksi muutu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Mitä se jutustelu Varkauden lehden yleisön osastolla on noista venäläisistä pelaajista,eikö heillekkään ole järjestetty kunnon asuntoja,niin kuin taannoin Amerikan pojille? Ei kuulemma valojakaan,pitääkö koivulan Jussin taas mennä lamppukauppaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu