Mies, jos sinulla on vakituinen kumppani, parisuhde / oletko tyydytetty, jos saat seksihetken 1 tai 2 kertaa kuukaudessa...et vastaa, on niin henk.kohtaista.
Naisena, haluan useita kertoja viikossa, mieheni tahtoo uupua! Juo liikaa, tupakointia lopettelee.
Ei anna ottaa rakastajaakaan..tosin en haluaisikaan.Sitten, jos jostain kitisen..ihmettelee miksi. Sanon suoraan olevani puutteessa. Ei ota vakavasti, vain ihmettelee. Muuten sopuisa, kiva mies.
GALLUP
5
562
Vastaukset
- enm
- Vakituisessa parisuhteessa nyt tottakai pitäisi tyydytys useammin saada kuin pari kertaa kuussa... Tuo tupakka on ehkä sen seksin kannalta vielä pahempi kuin viina... Itsellä ainakin palautui pikkuhiljaa lopettamisen jälkeen.
Entäs se läheisyys muuten? Ja voihan sitä naisensa tyydyttää muutenkin... Ja pitäiskin. - miten vois
No ei kait tuollaisesta vois olla tyytyväinen. kyllä kerran päivässä pitää saada pysyäkseen terveenä ja työkykyisenä.
Johan tuollaisesta pihtauksesta masentuu lopullisesti. - mies40vuotta
En...
Viikossa tuo määrä jotenkin ehkä riittää, mutta useamminkin on parempi... Ehdota miehellesi ryhmäseksiä. Yleensä miestä ei tarvitse pitkään houkutella kimppakivaan.
- Viriili N52
...muutamia kertoja kimppakivaa. Nyt viikollakin houkuttelin miten ottaisi, jos ottaisimme toisen naisen mukaan. Ei halua, ei kiinnosta. Olen ehdotellut myös jotain uuden kokeilua ihan kaksisteen. Voi ajatuksena innostua, vaan siihen jääkin. Mulla oli aika työ saada hänen suuseksiin, siis että minä sitä teen hänelle.
viimeksikin kun niin tein ja otin loppuun, hän jälkeenpäin sanoi vieläkin vähän häpeävänsä.
Vakuuttelin parhaan kykyni mukaan ettei ole hävettävää, enkä sitä tekisi jos olisi minulle epämieluisaa.
Kai hänen aiempi liittonsa ollut suht seksitön, ainakin lasten syntymien jälkeen naiselta mennyt halu. Miksiköhän? Mielestäni kaikki jutut ja oireet viitanneet siihen, että ent. kumppanillaan ollut toinen mies ja jättänyt omansa jäähylle seksin suhteen. Mies ei voi tätä uskoa, kun nainen viileä pikkuvirkanainen, tietävä ja tahtova, alistaja tahtonsa mukaisesti. Siis luotettava nainen. Pah!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.821620"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1391605Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol151297Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2431100Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito60891Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole78852Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh263778- 92753
Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos
Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.26703Oot mun sielunpuolikas
Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩❤️👩❤️39684