Allekirjoittakaa!
http://www.adressit.com/jedimiekka
.
Allekirjoittakaa Allekirjoittakaa
7
1146
Vastaukset
- epäilen epäilen
Mie en tuota jedimiekan ideaa oikein ymmärrä. Miten se valo voi katketa kuin seinään. Jos otan pimeässä taskulampun käteen niin ei sen valo pyssää metrin päässä.
- sinä
selität? taskulamppu on ihan eri asia kun valomiekka. Sitä paitsi en kyllä allekirjoita tuota adressia koska valomiekat ovat paljon vaarallisempia kun teräksiset. Elokuvissa olemme saaneet sen todeta. ja turha selitellä että ne eivät muka olisi totta. nii.
- Darth sidious
sinä kirjoitti:
selität? taskulamppu on ihan eri asia kun valomiekka. Sitä paitsi en kyllä allekirjoita tuota adressia koska valomiekat ovat paljon vaarallisempia kun teräksiset. Elokuvissa olemme saaneet sen todeta. ja turha selitellä että ne eivät muka olisi totta. nii.
YOU SHOULD NEVER UNDERESTIMATE THE FORCE OF THE TIKKA M55
- kaide666
Hanki ihan tosi elämä. en minä vai ole kuullut kenenkään urheilumiekkailussa kuolleen. Hanki nainen, vai oletko nalnen.
- quickdraw
Sit täytyy vaan yrittää kovemmin!
Miekkailussa kuiteski hyökätään teräase kädessä elävän ihmisen kimppuun ja tavoite on voittaa kamppailu. Ei kai tartte kovin kummoista päättelyä sen keksimiseen että mihin sen voiton periaatteessa täytyis perustua? - veistelijä.
quickdraw kirjoitti:
Sit täytyy vaan yrittää kovemmin!
Miekkailussa kuiteski hyökätään teräase kädessä elävän ihmisen kimppuun ja tavoite on voittaa kamppailu. Ei kai tartte kovin kummoista päättelyä sen keksimiseen että mihin sen voiton periaatteessa täytyis perustua?Olympialaisissa kuoli aikoinaan muistaakseni miekkailija pistoon sydämmeen. Suojapaita oli haurastunut ja kanssakilpailijalta puuttui terän kärjestä nuppi ja pisto lävisti suojan valitettavin seurauksin.
- säilä
veistelijä. kirjoitti:
Olympialaisissa kuoli aikoinaan muistaakseni miekkailija pistoon sydämmeen. Suojapaita oli haurastunut ja kanssakilpailijalta puuttui terän kärjestä nuppi ja pisto lävisti suojan valitettavin seurauksin.
Vladimir Viktorovitš Smirnov (ven. Владимир Викторович Смирнов, 20. toukokuuta 1954 — 27. heinäkuuta 1982) oli neuvostoliittolainen florettimiekkailija, joka kuoli vuonna 1982 Roomassa pidetyissä maailmanmestaruuskilpailuissa ottelussa tapahtuneessa onnettomuudessa.
Smirnov voitti vuoden 1980 Moskovan olympialaisissa kultaa yksilö- ja hopeaa joukkuefloretissa sekä pronssia joukkuekalvassa.[1] Seuraavana vuonna hänestä tuli myös floretin maailmanmestari. Rooman maailmanmestaruuskilpailuissa Smirnovin otellessa Länsi-Saksan Matthias Behria vastaan Behrin ase katkesi ja tunkeutui Smirnovin maskin läpi tämän aivoihin. Smirnov kuoli saamiinsa vammoihin yhdeksän päivää myöhemmin. Smirnovin kuoleman jälkeen FIE tiukensi miekkailun turvamääräyksiä ja käyttöön otettiin aikaisempaa vahvemmat maskit ja uudet turvaterät.[2]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3066663Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai505817Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865292Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614073Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383338Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53333HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523247Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293018Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381115