BB-annina kuvaa hyvin nuorison älykkyys-

Jos toi idiootti voittaa niin se vaan kertoo siitä miten dorkia suomalaiset nuoret ja etenkin tv:n katsojat on!
9510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Anniinalla näyttäisi olevan sydän paikallaan, eikö se ole tärkeää. Tuskin samassa iässä kaikkea tietää.

Äänestä
  • palstan kirjoittajilla ole ainakaan sydän paikallaan.Anniinasta tosin tykkää vähän vanhemmat keski-ikäiset ihmiset, joilla on tosin rahaakin enemmän laittaa likoon kuin nuorisolla.

    Äänestä

  • tämän... kirjoitti:

    palstan kirjoittajilla ole ainakaan sydän paikallaan.Anniinasta tosin tykkää vähän vanhemmat keski-ikäiset ihmiset, joilla on tosin rahaakin enemmän laittaa likoon kuin nuorisolla.

    pelaa,kuka näyttelee erinäisiä paikkojaan,kuka leikkii toisten tunteilla tai sen, että kuka on kiltti,kenellä on sydän paikallaan, iloinen, auttavainen ja sehän on juuri Anniina.

    Äänestä

tyhmäkin välillä, kaikkihan me ollaan, eikä se kuvaa suomalaista nuorisoa sen kummemmin. Tyhmemmästä päästä ovat he, jotka näillä palstoilla haukkuvat kisailijoita, harvoin niin tyhmiä tapaa, joskus kuitenkin on pakko.

Äänestä

Haastattele nykyajan nuorisoa ja kerro sitten otannan tulos. Ei ole monellakaan sen enmpää tietoa. Liekö noinkaan paljon ,mutta kai nuo ehtivät kun ikää tulee lisää.

Äänestä
  • Mensan jäseniä ja tuo ei ole mikään Suomen Tietoviisas-kilpaili vaan BB-2008. Suut suppuun jos Anniina nyt ei ihan kaikkea kerro mitä hän tietää tai jos on puutteita.

    Äänestä

itselläsi on sivistystasoa kun pystyt vain nimettömänä haukkumaan toisia ihmisiä ????

Äänestä
  • enkä tykkää Anniinasta ollenkaan. Olen ollut katkera siitä asti, kun huomasin, että kyllä on nuoleskelemassa ja kampailemassa kaikkien muiden tukkaa, muttei koskaan suosikkini Cheryllin. Tylsiä loppupelin tyyppejä ja ohjelma on muutenkin lässähtänyt. Olisi pitänyt laittaa Niko ja Chipa takaisin äänestyksellä taloon. Sitä koostetta en ole viikkoon katsonut, mutta tänään Extraa kannattaa katsoa!

    Äänestä

  • keski-ikäinen henkilö kirjoitti:

    enkä tykkää Anniinasta ollenkaan. Olen ollut katkera siitä asti, kun huomasin, että kyllä on nuoleskelemassa ja kampailemassa kaikkien muiden tukkaa, muttei koskaan suosikkini Cheryllin. Tylsiä loppupelin tyyppejä ja ohjelma on muutenkin lässähtänyt. Olisi pitänyt laittaa Niko ja Chipa takaisin äänestyksellä taloon. Sitä koostetta en ole viikkoon katsonut, mutta tänään Extraa kannattaa katsoa!

    pidennyksien takia harjaaminen olisi ollut vaikeampaa. Siksihän se Cheryllin tukka oli usein niin hampsuisen näköinen.Ei ollut siis Anniinan syy, sillä Cheryll ei itse aina antanut laittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja sivistystasoa kirjoitti:

Jos toi idiootti voittaa niin se vaan kertoo siitä miten dorkia suomalaiset nuoret ja etenkin tv:n katsojat on!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu