Olen tulossa syksyn tai talven aikana käymään Varkaudessa. Tarkoitus olisi viipyä vain pari päivää. En viitsisi mennä sukulaisten riesaksi. Voisitteko suositella jotain joko matkustajakotia tai hotellia, jotka eivät ole mitään "räkälöitä". Onkohan Varkaudessa normaalia yöpymispaikkaa? Toivon asiallisia vastauksia.
käymään
tulossa
5646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Löytyyhän täältä jotain, mutta luultavasti paras vaihtoehto olisi Hotel Oscar. Muut vaihtoehdot menee varmaan sinne räkälöiden puolelle..
"Onkohan Varkaudessa normaalia yöpymispaikkaa? Toivon asiallisia vastauksia."
Olen käynyt Varkaudessa ja muissakin kaupungeissa sen verran, että voin todeta: Varkaudessa on aivan yhtä normaaleja yöpymispaikkoja kuin muissakin suomalaisissa kaupungeissa. Kysymys on epäasiallinen.
Olen joskus asunut Varkaudessa, eikä silloin ainakaan ollut sellaista paikkaa, johon haluaisin mennä yöpymään. Vaan ei siellä taida enää Keskushotellia olla? Olisit kyllä voinut antaa vihjeen normaalista yöpymispaikasta! Tilanne ei ehkä ole samanlainen kuin 30 vuotta sitten!?
Täältä löytyy:
http://www.varkaudenhotellit.fi/
Keskus-Hotellikin toimii vielä, se kuuluu nykyään Hotel Oscarille, ja siellä on edullisempia huoneita kuin Oscarin puolella.
keken naapuriin ja HETI ...