venähti kun Bigi oli määrännyt viemään kaikki muut alkomahooli tuoteet varastohuoneeseen tänä iltana. Saavat pitää ainoastaan saadun punaviinin. Tero kun oli jemmannut olutta itselleen aika paljon. Ko mie sen niin tiesin et näin täss tilee käymään, mie niin arvasin.
Kyllä Teron naama...
24/7
8533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
niin *ittuuntuneita pihalla tupakalla
pettynyt oli. Toivoi varmaan kun kaljaa oli paljon, että Tero olisi taas juonut itsensä sängyn alle, Anniina olisi saanut siitä etua.
Miksi ihmeessä talo tarjoilee asukkailleen aina kaljaa ja viinejä. Onko se esimerkillistä nyt sitten muorille katselijoille.
kun eivät saaneet Teroa juovuksiin ,nyt rupesivat kaiveleen entisiä.Annina etunenässä.Tuskin Tero ois ees huolinu niitä kaljoja.Ovatpa katkeria.hahhah.Tero teki taas viisaasti.Kyllä nyt meni käsikirjoitus sekaisin kolmikolta.Tero sitä ,Tero tätä .Mistähän ne puhuis ,jos Teroa ei ois.
Illemmalla on kauden päätösbileet!
jos juo kaljaa ja viiniä sekaisin, ei voi kuin voida pahoin. Hirvee yhdistelmä. Jos joisin muutaman kaljan ja pari lasillista viiniä, oksentasin heti.
Itse olen kokeillut nuorena samaa yhdistelmää ja todennut että ei ole lainkaan järkevää yhdistellä kaljaa ja viiniä.
Meitä on sitten useampikin ;) =DDDD
Kuin myös kokeillut ja voin sanoa, että pelkkä punkkukin pistää sekasin ainaskin minut. Sitten kun vielä kaljat ottas päälle niin se ois karseeta.
kaljan ja viinin päälle ymmärtää. ei paa pahakseen ollenkaan