TV on tarpeeton

Televisio on tarpeeton esine. Näin on jämpti. Luopukaa televisioista.
5183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hyvä aloitus tällä kertaa.. Jatka samaan malliin:)

Äänestä

muuten ihan totta. Ei sitä vättämättä tarvitse. Uutiset kerran aamussa ja illassa on tietty ihan kiva katsoa mutta pääosin sieltä tulee sontaa..K11, K15 melkein joka kanavalta.

Dokumentteja elävästä elämästä ja tavallisista ihmisistä on myös kiinnostavaa katsella silloin tällöin.

Olen ihan tosissani miettinyt televisiosta luopumisesta...kumpa voisi vain tilata ne muutamat aiheet, joista on kiinnostunut. Pitäisi kehittää vaikka nettiin uusi "puhdas" kanava. Eikö esim. lestadiolaiset voisi alkaa kehittämään sitä?

Äänestä
  • sinä kai itsekin alkaa sitä kehitellä, vai mitä? Miksi siihen tarvittaisiin lestadiolaisten erityisosaamista?? En ymmärtänyt :)

    Äänestä

  • lestadiolainen kirjoitti:

    sinä kai itsekin alkaa sitä kehitellä, vai mitä? Miksi siihen tarvittaisiin lestadiolaisten erityisosaamista?? En ymmärtänyt :)

    lestadiolaisilla on ollut varmaan pitkään tämän suuntaista tarvetta ja teitä on aikamoinen joukko lukumäärältään..jos se saa yhtenäisen vision..varmasti tulee jälkeä.

    Yritän tästä aiheesta kyllä käydä keskusteluja erään tahon kanssa, mutta olen hiukan epävarma kelpaako tämän "tahon" malli muille.

    Äänestä

Ettekö te vl:t osaa tehdä eroa tarpeettoman tavaran ja synnin välillä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


deeft kirjoitti:

Televisio on tarpeeton esine. Näin on jämpti. Luopukaa televisioista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu