ANI GAV

Hei,

minä tummaverinen nainen pyydän apuasi, sydän ikävöi niin valtavasti miehen luo joka tuntuu nyt olevan saavuttamattomissa. En ole viikkoihin hänestä kuullut, ja torjutuksi tuleminen on todella haavoittavaa. Näetkö meidän vielä kohtaavan vaaleanruskeatukkaisen miehen kanssa? Tuoko joulun aika minulle toivoa?

le monde, kaipaava
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei, ystäväni le monde

Olen pahoillani mutten uskalla luvata sinulle mitään hyvää tästä miehestä - toivottavasti erehdyn.. Kovin etäiseltä hän vaikutti, ja sellainen mielikuva tuli, että et olisi hänen ainoansa. Tiedän että tämä tuntuu ja kuulostaa pahalta, mutta en voi kertoa muuta kuin sen mitä näin. Toivottavasti totuus on kuitenkin toinen, tällaisen varoituksen kuitenkin sain. Yksin et elämässä tule jäämään, vaikka tämä mies ei olisikaan ollut sinulle tarkoitettu.

Jos vain suinkin pystyt, yritä unohtaa tuo mies, vaikka se tuskaa tuottaakin. Hän ei ykkösnaistaan sinun takiasi tule jättämään, se on kylmä totuus.

Parempaa on kuitenkin luvassa.. Omituista kyllä, kun tulevaa prinssiäsi tiirailin, näinkin lasten hiekkalaatikon. Eli tämän perusteella näyttäisi siltä, että tuleva rakkaasi on tavallasi sinkku, pienten lasten yh-isä - vai liittyykö työsi ehkä lapsiin, jonka puitteissa voisit hänet tavata? Melko lämpimästi olivat lapset pukeutuneet, taisi olla kuravaatteetkin päällä, mutta lunta ei kuitenkaan näkynyt, eli kevät- tai syysaikaan tuo tapaaminen näyttäisi ajoittuvan - ei kesäkuumille eikä talvipakkasiin..

Eli nyt sitten vain silmät tarkkana hiekkalaatikkojen liepeillä.

Lämmöllä kohti lempeää joulua, toivoa on aina, sinulla eritysesti nyt kunhan päätät niin.

- Anastasia (Ani) K. G.

Äänestä

Näkisitkö minunkin prinssini,miltä hän näyttäisi.Näkyykö lapsia ja jos minkähän ikäisiö olisivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


le monde kirjoitti:

Hei,

minä tummaverinen nainen pyydän apuasi, sydän ikävöi niin valtavasti miehen luo joka tuntuu nyt olevan saavuttamattomissa. En ole viikkoihin hänestä kuullut, ja torjutuksi tuleminen on todella haavoittavaa. Näetkö meidän vielä kohtaavan vaaleanruskeatukkaisen miehen kanssa? Tuoko joulun aika minulle toivoa?

le monde, kaipaava

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu