Siedätyshoito?

Eräs vaimo

Olemme nuorehko pariskunta, joka ei ehkä voi saada biologisia lapsia. Minulla on voimakas hoivavietti enkä tiedä, mihin sitä suuntaisin. Lapsuudenkodissani oli vuosien varrella koiria, kissoja, lintuja, jyrsijöitä ja omituisempia otuksia. Mieheni on ollut vakavasti allerginen koko ikänsä kasveille ja eläimille sekä lapsena ruoka-aineille. Olisiko siedätyshoito mahdollista hänen kohdallaan?

Pelkään, että 15 vuoden päästä olemme eronneet, hänellä on lapsia jonkun toisen naisen kanssa ja minä olen hullu eukko, joka asuu pikkuisessa mökissä kissalauman kanssa :-(

2

488

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta sen takia

      ei julkisella aleta siedätyshoitoa antamaan että voisitte hankkia kotieläimen.
      Yksityiselle, yksityiselle...

      Onko tämä lapsettomuusasia tutkittu vai mutu-asia? Eivätkö hoidot auttaisi? Entäpä adoptio? Tai luovutetuilla siittiöillä tai munasolulla tai molemmilla?

    • Hjälp!

      Adoptio?

      Jos on oikeasti vakavasti allerginen, niin ei se miksikään muutu tuon ikäsenä enään. Ittellä todettiin jo lapsena allergia eikä sillon puhuttu mistään siedätyshoidoista. Kun muutin sitten omaan kämppään, hommasin kissan. Tulos? Kissa on niin rakas että elämme saman katon alla, minä allergialääkkeillä. Ja oma allergiani on vielä varsin lievää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5091
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4433
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      102
      1314
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      913
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      793
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      779
    Aihe