Mulla on ilmeisesti mennyt hukkaan se erikoisavain millä aukaistaan se yks erikoismutteri joka renkaasta ja se avaimen teettäminen volvolla maksaa 1000-2000eur ja olen käyttänyt sitä liikkeessä joilla erikoistyökaluja kyseiseen ongelmaan mutta sekään ei ole tuottanut tulosta,eli kuinka saan nämä pultit irti koska pitäs saada talvirenkaat alle.????? Onko kellekkään käynyt samoin ja mitä olette tehnyt kyseiselle ongelmalle. Kiitoksia vastauksista.
VOLVO V 70 D5 -05 ÄKKIÄ APUA
8
1135
Vastaukset
- kiertoon..
Kipin kapin autokauppaan vaihtamaan uudempaa alle.
- olla totta!!!
Käy rengasliikkeessä. Mikäli tosiaan Volvolla tuollaisia hintoja kynivät, niin ovat tosi kusettajia.
- on, mutten voi
täällä neuvoa kun en tiedä että onko se oikeasti sun auto...
- kuinka auki se mutteri
Kyllä auto on minun ja olen käyttänyt sitä jo 3 eri liikkeessä ja ilman tulosta. Kuulemma jokaiseen autoon tehdään oma avain jossa oma kuvio sille lukkomutterille. Volvolta sen avaimen saa mutta se maksaa aikas paljon eli onko halvempia konsteja siihen?Eikä nyt ole kyseessä mikään anastettu volvo tai yms, yksinkertaisesti avain meni hukkaan ja en saa vaihdettua talvirenkaita autoon laisinkaan tämän ongelman takia.Voisko nyt joku heittää jonkinmoista vinkkiä että kuinka ne lukkomutterit saa auki?
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis mutta ihminen on joskus erehtyväinen ja mokia sattuu.
rengas liike apu ongelmaas niilt löytyy aika varmaa avain taikka joku systeemi jolla saadaan se lukko mutteri irti jos on lukosta kysymys!!!
- valkolainen.
Lukko on osoittautunut toimivaksi, jos sitä ei saa kukaan auki. Ilman avainta.
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis. Tässäkin tapauksessa.
- Pikaisesti
Plasmaleikkuri n.300$. Sillä lähtee ja paljon muutakin jos tarpeen.
- on vanha
keksintö eli vastakierretappi
mutteriin tai pulttiin porataan reikä keskelle ja kierretään vastakierretapilla pois, edellyttää että on puktti tai sellainen kupu mitteri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as442988Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232884- 462703
- 562558
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582468Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482460On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532231Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782138- 692038
- 452032