Jos olet ollut Mediapexissä töissä,kertoisitko kokemuksistasi. Kiitos :)
Oletko ollut Mediapexissä?
3
1586
Vastaukset
- raha revitään
omistajille työntekijän selkänahasta: ei sairauspäivärahaa ym. mukavaa. Hienoja palkintoja kyllä lupaillaan, mutta eihän niitä mene kuin muutamalle prosentille myyjistä.
- joo38
Olin mediapexissä lyhyen aikaa ja luulin että homma meni talkoiksi niinkuin pikkuyrityksissä kuulemma on tapana. Opin aika paljon. Yksi tuhannesta vastaa puhelimeen ´tilaan´ :). Kannattaa siis kuunnella itsekin miltä kuullostaa. (Itse sanon: ei hei)
- niin hyvällä kuin pahalla
Olen ollut Mediapexillä duunissa ja tienannut 12€/h yleismmin. Työilmapiiri on ihan parasta ja hyvin tsemppaava ym. Työnanatajatkin ovat mukavia ja hyvin kilpailuhenkistä toimintaa. Käytiin silloin tällöin keilaamassa ja ravintoloissa ym!
Ollut ihan parhaita aikoja duunissa, mutta nykyään meneekin vähän huonommin... Siksi paikan jouduinkin jättämään kun tuli parempi tarjous sähkönmyynnistä mm >;D
Jos saat myytyä niin kyllä sillä rahaa saa. Ongelmaksi on koitunut nykyään kamppaniat mitä on miltein mahdoton myydä. Siispä kannattaa ottaa ensin selvää tästä! Palkkaus on usein porrastettua ja huonoa on se, että yleensä on se kattorajakin tienaamisessa. Tuo 12€/h oli ainut eikä sen jälkeen enään tehnyt mielu duunia tehdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101671- 1711618
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231318Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901194Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146963Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 97892
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr187815Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud211791