Ilmoitin,poikaystävälleni,että haluan jättää hänet,koska minulla on toinen.Hän uhkasi soittaa vanhemmilleni että hän haluaa olla minun kanssa ja että aion jättää.Hän on 200 km päästä ja emme ole tavanneet,mutta olleet yhteydessä.Hän vaatii tapaamista.Haluaisin lopettaa yhteydenpidon.Mikä neuvoksi?En halua hänen soittavan kotiini ja kertovan salaisuuksiamme.
poikaystävä ei jätä rauhaan..
emmi
6657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Säälittävä äijä. Anna uikuttaa ja uhkailla. Älä kuuntele. Ei vanhempasikaan välitä, jos äijä soittaa. Ymmärtävät kyllä, että toinen yrittää mustamaalata sinut.
Tee jätkästä rikosilmoitus. Poliisi varmasti osaa paremmin sanoa nimikkeistä. Älä missään nimessä alistu kusipään kiristettäväksi ja ohjailtavaksi.
Ja mitähän lakia poikaystävä on rikkonut? En ainakaan tuosta jutusta saanut käsitystä että hän olisi uhkaillut terveyttä tai muuten häiriköinyt. Jos kaveri haluaa soittaa tytön vanhemmille, niin sehän saa tehdä sen. Eihän se ole kiellettyä että on yhteydessä ex-ystävän vanhempiin.
Joka leikkiin ryhtyy, niin leikin kestäköön.
Kai se nyt pitää kestää, että muutkin tietää miten on poikakaverin selän takana vehtailtu.
Höirintä on sitten asia erikseen, jos tuo siihen johtaa.
kerro porukoillesi tilanne niin luulen että he kyllä ymmärtävät tai ainakin osaavat odottaa exäsi puhelua..naurettavaa.
kerro kaverille, että ymmärrät hänen kipunsa mutta ei auta. Älä näytä sua haittaavan hänen uhkailunsa. Jos sulle ei ole väliä, hän ei niitä toteuta. Pölu laskeentuu, katkaise vaan yhteys äläkä näytä mitään tunteita hänelle. Kyllä se siitä lopettaa.
jos aiot tavata sitä tapaa se sellasessa paikassa missä on muitaki ihmisii ja mieluummin sellasesa missä on vartiat vieressä.
tollasista jätetyistä jätkistä ku ei koskaan tiedä mitä ne punoo pää kopassaan.
tiedä mikä psykopaatti se oikeesti on jos kerta alkaa uhkaileen heti jollain soitteluilla.'
kandee olla varuillaan