Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
no, kuntayhtymisssä ja WR:ällä se menee--
tämmöisellä testillä,pahin virusturvauhka istuu näppäimistön takana.Virusturvaohjelmiston on toimia lähinnä ennaltaehkäisevänä ohjelmana eikä niinkään kaiken mahdollisen netistä löytyvien kokeellisesti koneeseen istutettujen virusten löytäjänä.F-Secure on noista ohjelmista helpoin käyttää ja toimii huomaattomasti käyttäjää häiritsemättä.Itsellä on muutakin tekemistä tietokoneella kuin säädellä jotain virusturvaa ja vahtia sen tekemisiä.Olen sentään käyttänyt nuista tuossakin testissä olevista ohjelmista melkein kaikkia niin tiedän mistä puhun.
Olen F-Securen ohjelman maksava käyttäjä ja pettynyt testitulokseen. Toisaalta, F-Securen osalta ei kaikkia tekniikoita pidetty testissä päällä.
AV-Comparatives testaa vuorotellen heuristiikkaa ja tunnisteita, mutta koskaan ei koko ohjelmaa kaikkinensa. Minusta AV-Comparatives voisi tehdä sellaisen testin, että kaikki ohjelmissa olevat tekniikat ovat käytössä ja päällä. Se vastaisi paremmin todellista käytännön tilannetta.
HALOO F-SECURE!!! Miksi testitulos on LUOKATTOMAN HUONO?? Maksan -voin siis vaatia vastinetta rahoilleni.