KYSYMYS POLIITIKOILLE !!

Mihin te poliitikot meinaatte pistää töihin tänne tulevat MAMUT ! Lopettakaa niitten hinaaminen tänne ku ei täällä oo töitä ees omillekkaan !RKP,nyt järki käteen ennen ku on liian myöhästä.
2383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nå men härregud usch o dåådan. Ne voj såågata vaikka alumiinium listoja åt gerbiler, visst?

Äänestä
  • ÄLKÄÄ NY V###U!! tota ruotia tänneki sönkötäkö jo sitä tulee jeppiksen joka paikas tarpeeks!!ei voi enään ees lääkäris käy ilman tulkki!! PE###LE!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TavallinenTaavetti kirjoitti:

Mihin te poliitikot meinaatte pistää töihin tänne tulevat MAMUT ! Lopettakaa niitten hinaaminen tänne ku ei täällä oo töitä ees omillekkaan !RKP,nyt järki käteen ennen ku on liian myöhästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu