Tilasin Nortoniin Internet-päivityspalvelusta virus-ja palomuuripäivityksiä,jotka ovat maksullisia.Onko kellään tietoa mitä maksaa, ite en aatellut ennenkuin tilasin.Käsittääkseni paketissa on 1vuoden päivitykset.Ja mitenkä lienee sen maksun kanssa,tuleeko postissa maksulappu(koko summa kerralla), vai miten????
Nortonin päivityksistä!!!!
Auttakaa!!!!
4582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisit varmasti löytänyt itsekin hintoja, tässä kuitenkin linkki:
http://www.pcsuperstore.fi/kategoria.html?category_id=16_1
Tilasin tuolta päivityksen Nortoniin, ja tilaus lähti vasta sitten, kun olin maksanut tuotteen nettipankissa.
Kiitos äiskä!!!!!!!!!!!
Mulle tuli koneen mukana Norton ja sen päivityspalvelu on lopussa.Haluaisin vuoden jatkopäivitykset koneelleni(onko kalliiit).Klikkasin Norton Internet Security kuvaketta,joka ilmoitti että päivityspalvelu loppunut.Klikkasin sitä,se toi näyttöön ikkunan maksullisesta viruspäivityksistä ja palomuurin päivityksistä.Klikkasin tilaa nyt painiketta.Kone näytti ottavan vastaan päivityksiä.Edelleen Norton Internet Security näyttää,että päivityspalvelu loppunut.Mitähän mää oikein tilasin,haluaisin Nortonin ajantasalle.Kuinka toimia, auttakaa tyhmää!!
Päivitys paketin voi ostaa kaupasta esim. kodin anttila , stockman , pc superstore , hinta hieman vaihtelee alk. 39€ . sis norton antivirus 2003 päivitys norton internet security 2003 :een
vanha pitää ensin poistaa ohjauspaneeli--lisää/poista sovelluksen kautta ,muualta ei tartte poistaa , sitten vain asennetaan uusi päivitys koneelle .