Vaasan edustalla saaressa oli hakkuuaukealla n. 17 cm pituisia jälkiä, joka oli vinoneliön muotoinen ja keskellä oli viiva, voiko joku lintu jättää näin suuren jäljen. Netistä ei löytynyt vaikka tuntikausia on etsitty.
Minkä jälkiä
5
1795
Vastaukset
- Jäljet
Jos olet ollut siellä ihan yksin jälkinesi.
- sorsalintujen
räpylän jälkeä? Tuo vinoneliö ja viiva keskellä tuo mileen räpylän.
Tai sitten jonkun näätäeläimen hyppyjälki. Niillä kaikki jalat osuvat samaan kuoppaan niin että toisen puolen jalat ovat hiukan edellä jolloin voi syntyä mielikuva vinoneliöstä. Mutta yleensä silloin kuopassa erottuvat erilleiset tassun jäljet. Eikä siinä kyllä mitään keskiviivaa ole.
Veikkaan joutsenta.- tsäri
Joutsen ei tullut alun alkaen mielen, mutta se voi kyllä olla oikea vastaus. Mutta voiko joutsenen räpylä olla 17 cm pitkä.
- moi linnut
tsäri kirjoitti:
Joutsen ei tullut alun alkaen mielen, mutta se voi kyllä olla oikea vastaus. Mutta voiko joutsenen räpylä olla 17 cm pitkä.
meidän talos saattaa olla joku lintu, mitä mä teen ku se ´miukuu ku kissa mut se on ehk joku lintu.........
- mitattua
tsäri kirjoitti:
Joutsen ei tullut alun alkaen mielen, mutta se voi kyllä olla oikea vastaus. Mutta voiko joutsenen räpylä olla 17 cm pitkä.
mutta on se räpylänjälki suunnilleen keskikokoisen sormet harallaan olevan kämmenen jäljen kokoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1177364Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26564845Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243164Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381327- 501315
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e921173Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1291084Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi54971Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27863Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50854