Minkä jälkiä

joku tietää

Vaasan edustalla saaressa oli hakkuuaukealla n. 17 cm pituisia jälkiä, joka oli vinoneliön muotoinen ja keskellä oli viiva, voiko joku lintu jättää näin suuren jäljen. Netistä ei löytynyt vaikka tuntikausia on etsitty.

5

1861

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäljet

      Jos olet ollut siellä ihan yksin jälkinesi.

    • sorsalintujen

      räpylän jälkeä? Tuo vinoneliö ja viiva keskellä tuo mileen räpylän.

      Tai sitten jonkun näätäeläimen hyppyjälki. Niillä kaikki jalat osuvat samaan kuoppaan niin että toisen puolen jalat ovat hiukan edellä jolloin voi syntyä mielikuva vinoneliöstä. Mutta yleensä silloin kuopassa erottuvat erilleiset tassun jäljet. Eikä siinä kyllä mitään keskiviivaa ole.

      Veikkaan joutsenta.

      • tsäri

        Joutsen ei tullut alun alkaen mielen, mutta se voi kyllä olla oikea vastaus. Mutta voiko joutsenen räpylä olla 17 cm pitkä.


      • moi linnut
        tsäri kirjoitti:

        Joutsen ei tullut alun alkaen mielen, mutta se voi kyllä olla oikea vastaus. Mutta voiko joutsenen räpylä olla 17 cm pitkä.

        meidän talos saattaa olla joku lintu, mitä mä teen ku se ´miukuu ku kissa mut se on ehk joku lintu.........


      • mitattua
        tsäri kirjoitti:

        Joutsen ei tullut alun alkaen mielen, mutta se voi kyllä olla oikea vastaus. Mutta voiko joutsenen räpylä olla 17 cm pitkä.

        mutta on se räpylänjälki suunnilleen keskikokoisen sormet harallaan olevan kämmenen jäljen kokoinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      349
      1332
    2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      64
      783
    3. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      773
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      745
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      704
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      661
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      62
      647
    8. 47
      644
    9. 57
      638
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      48
      598
    Aihe