Orava vintillä

Meillä on orava vintillä melskaamassa. Miten hitossa siitä pääsee eroon? Se pääsee vintille kattotiilien alta,oon nimittäin nähny!
8764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Meidän vintillä on ollut useampiakin oravapesueita, ulkorakennuksessa myös. Parempi oravia kun rottia!

Äänestä
  • oletko varma että se ei ole silvastin_kaisa? (maitokissa) (passat)

    Äänestä

  • jäääääääääääää kirjoitti:

    oletko varma että se ei ole silvastin_kaisa? (maitokissa) (passat)

    Se on orava. Kaisa on kissa.

    Äänestä

tuskin sinua syö vaikka onkin pelottavan näköinen ja kokoinen, se ilmeisesti etsii talveks pesäpaikkaa.

Äänestä
  • Meilläpäs oli orkku makkarissa

    Äänestä

Kyllä se sieltä pois tulee kun syötävä loppuu ;-)

Äänestä

ampua se orava ennenku kusee kaikki villat märäks = hirvee haju ja vaihdattaa kaikki villat...melko kallista :(

Äänestä

Niitä riittää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ämmpee kirjoitti:

Meillä on orava vintillä melskaamassa. Miten hitossa siitä pääsee eroon? Se pääsee vintille kattotiilien alta,oon nimittäin nähny!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu