itsenäisyydenpäivä

Siis onko porukkaa liikkeellä itsenäisyydenpäivänä vai sen aattona? Baareissa pääasiassa tarkoitan...
3389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

6.12. esiintyy sellainen kokoonpano kuin Crazy World Og Mika Järvinen

Että, mikä?

Eli kokoonpanossa esiintyy Mika Järvinen (Five Fifteen), Lauri Porra (Warmen, Sinergy, Kotipelto, Stratovarius), Esa Kotilainen (Pekka Pohjola, Wigwam), Timo Kämäräinen ja Anssi Nykänen ovat tuttuja ukkoja Suomen musiikkikartalta.

Äänestä

Eikö koulussa opetettu, että 6.12 on itsenäisyyspäivä? Se on tuon päivän virallinen nimi. Itsenäisen Suomen tärkein juhlapäivä. Vai olitko baareissa ihmettelemässä?
Tuolta saat lisätietoa
http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_itsenäisyyspäivä

Äänestä
  • Syntyi 06.12.1917
    Kuoli 01.01.1995

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tääääääää kirjoitti:

Siis onko porukkaa liikkeellä itsenäisyydenpäivänä vai sen aattona? Baareissa pääasiassa tarkoitan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu