Päivän (02.12) Savon Sanomien mukaan Fantomin perheessä on tapahtunut sukupolvenvaihdos ja 22. Fantom on astunut virkaansa. Onnea uudelle viranhaltijalle!!!
Toisaalta vaihtoprosessi tapahtui hyvin huomaamatta, vai kuuluuko perhedynastiaan se, että ikävät asiat kerrotaan jälkikäteen. Uusi Fantomihan astuu virkaan edellisen kuollessa.
Ihmettelinkin poikasena sitä, että miten pitkään 21. Fantom säilyttää virkansa, sillä, kuten tiedetään, on se sangen vaarallinen ammatti: 400 vuoden aikana on ollut 21 Fantomia, joten virkaiäksi muodostuu keskimäärin 20 vuotta ja 21. Fantom oli virassaan todistetusti ainakin 50 vuotta.
Jo oli aikakin.
2
342
Vastaukset
- Nastahuumio
Omasta puolestani toivotan myös pitkää ikää ja valpasta elämänasennetta 22. Fantomille. Varmasti nyt kun uusi, nuori ja vireä Fantom on astunut virkaansa, niin se tietää kiihtyvällä tahdilla pahanmiehenmerkkejä maailman rikollisten leukaperiin. Hieno homma kertakaikkiaan!
Onkohan muuten ne Somalian rannikon merirosvot sitä Singh-ryhmää, jotka ovat olleet kautta aikain Fantomin verivihollisia? Niinpä, sukupolvenvaihdoksia tapahtuu tietty niin hyville kuin pahoillekin tahoille:/
Onneksi kuitenkin eräs hyvä kulkee keskuudessamme kuin kuka tahansa meistä... - Vellupirinen
..entinenkin Fantom oli varsin mukava mies. Rauhaa hänen muistolleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215564- 531645
- 201119
- 69997
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53987Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom155934- 48898
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle57890Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.120864Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58848