saada mukaan lastenrattaat Finnairin lennolle? Pitääkö niistä ilmoittaa etukäteen vai riittääkö kun antaa ne matkalaukkujen kanssa? Pitäisikö niitä "pakata" jotenkin?
Kuinka
6
993
Vastaukset
- Vauvaperhe
Ei tarvitse ilmoittaa erikseen. Ei ainakaan ole tarvinnut, ei lomalennoilla eikä reittilennoilla. Lähtöselvityksestä saa ison pussin, johon rattaat pakataan. Pussi kannattaa teipata kiinni niin, että saa rattaat pakattua siihen paluumatkallekin. Pusseja kun ei saa yleensä maailman muilta kentiltä.
- mutta kun ei
löytynyt ja helposti finnair.fi/info. Joskus tuntuu että ihmiset ei osaa käyttää nettiä?
- AuneAvuton
kyllä etsiä tietoa niin Finnairin kuin Finavian sivuilta mutta en onnistunut ilmeisesti oikeaa sivua löytämään.
Ja kiitos ekalle vastaajalle, taas iso huolen aihe putosi pois ekakertalaisen matkailijan hartioilta.
Pelkään pahoin että jatkossakin tulen kyselemään tyhmiä vaikka netissä tietoa paljon onkin. - mistä tieto löytyy
AuneAvuton kirjoitti:
kyllä etsiä tietoa niin Finnairin kuin Finavian sivuilta mutta en onnistunut ilmeisesti oikeaa sivua löytämään.
Ja kiitos ekalle vastaajalle, taas iso huolen aihe putosi pois ekakertalaisen matkailijan hartioilta.
Pelkään pahoin että jatkossakin tulen kyselemään tyhmiä vaikka netissä tietoa paljon onkin.Jos joskus on kiire, eikä ehdi odottaa sitä oikeaa/asiallista vastausta, niin tiedät mistä voit etsiä odotellessa:
http://www.finnair.fi/finnaircom/wps/portal/finnair/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLD403DvUBSYGYLkAWmpCzJ5qQa7xbCIYql2CIkJcxRMQbahSQ9oWJQExCiLjEO3vDRXw98nNT9YPSMuPdPPW99QP0C3JDwSCi3FERALxBi8E!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82X1VfNDhL - hi hih
AuneAvuton kirjoitti:
kyllä etsiä tietoa niin Finnairin kuin Finavian sivuilta mutta en onnistunut ilmeisesti oikeaa sivua löytämään.
Ja kiitos ekalle vastaajalle, taas iso huolen aihe putosi pois ekakertalaisen matkailijan hartioilta.
Pelkään pahoin että jatkossakin tulen kyselemään tyhmiä vaikka netissä tietoa paljon onkin.Pistin googleen sanat lastenrattaat lentokone. Johan tuli kyseiseen aiheeseen liittyviä linkkejä. Opettele, Aune! :)
- AuneErittäinAvuton
hi hih kirjoitti:
Pistin googleen sanat lastenrattaat lentokone. Johan tuli kyseiseen aiheeseen liittyviä linkkejä. Opettele, Aune! :)
linkistä. Kyseistä sivua en onnistunut löytämään vaikka suunta oli kuitenkin oikea. Ja hi hih, pitänee opetella googlettamaan paremmin. Ei kai nimeni olisi Avuton jos kaiken jo osaisin ja tietäisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522644596Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään923453Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242636Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582305Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?962189TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain921489Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281319- 411306
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli721255- 56840