Neuvoa mistäpäin kiristys tapahtuu? Onnistuuko helposti?
Käsijarrun kiristys?Mitenkä?
3
6666
Vastaukset
- normaalisti
Onks siellä takana rumpujarrut vai levy-? Olipa kummat tahansa, käsijarrun huonouteen ei etsitä ratkaisua kiristyksestä. Kun jarrupalat kuluvat, palat säätyvät lähemmäs juuri käsijarrua käytettäessä. Siksi käsijarrun kiristys huonontaa liikettä. Fiestan käsijarruvaijeria säädetään auton alta keskeltä, mutta vain vaijerin vaihdon yhteydessä löysät pois. Käsijarrun huonouteen on vikana:
- kengät lopussa, myös jalkajarru huono.
- jarrut laahanneet, vaihda jarrupalat/kengät
- käsijarruvaijeri ruosteessa, ei palauta. uus vaijeri ja kengät.
- rummut/levyt huonot. vaihdalevyt palat tai rummut kengät.
- sylinterit jumissa. männät ulos, putsaus, uudet nesteet ja ilmaus.- &(((68
Vanha voortin vaiva on automaattisäädön kuluminen.Ei enään kiristy kun on mennyt hampaat jolloin on vain kylmästi hitsattu kiinni sopivaksi.Uudet osat turhan kalliita vanhaan autoon.
- häh?
&(((68 kirjoitti:
Vanha voortin vaiva on automaattisäädön kuluminen.Ei enään kiristy kun on mennyt hampaat jolloin on vain kylmästi hitsattu kiinni sopivaksi.Uudet osat turhan kalliita vanhaan autoon.
Eihän automaattisäätö sitten toimi ollenkaan.
Et voi hitsata säädintä sellaiseen asentoon, että toimii alunperinkään kunnolla. Ja kun kengät kuluu, loppuu jarrun liikealue kokonaan. Hullun touhua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108