Pakastetusta maidosta...

Kun olen sulattanut useamman satsin, niin saako niitä sitten sulaneena yhdistää? Pieni on menossa muutaman viikon kuluttua hoitoon ja laitan pumpattua maitoa mukaan. Helpompi olisi sulattaa maito ja yhdistää kaikki samaan astiaan. Voinko tehdä näin?
2295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sulatettuja maitosatseja voi yhdistää, jos ei siis kaada "vanhan" sulatetun maidon sekaan "uutta" sulatettua maitoa.

Äänestä
  • Tunnut olevan asiantuntija kun vastaat monelle ihmiselle =) Kiitos siitä ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


''' kirjoitti:

Kun olen sulattanut useamman satsin, niin saako niitä sitten sulaneena yhdistää? Pieni on menossa muutaman viikon kuluttua hoitoon ja laitan pumpattua maitoa mukaan. Helpompi olisi sulattaa maito ja yhdistää kaikki samaan astiaan. Voinko tehdä näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu