Suosittelen paikkaa lämmöllä. Olen aina ollut todella tyytyväinen hiuksiini ja saamaani palveluun. Ulos lähden aina todella hymyssä suin, ja uusi aika taskussani. Tigin tuotteet löytyvät myös täältä.
hiushuone klips
9
1447
Vastaukset
- kampaajanvaihtoa harkitseva
Kerrotko mitä haluat vai suosittelevatko he? Minkälaiset hiukset sulla on? jos pyydät vaikka jotakin väriä ylipuhutaanko sut toiseen?
- suoristusrauta
Kyllä mulle on aina ehdotettu uusia juttua kun olen niitä kaivannut. Kampaajani on kuunnellut ideoitani leikkauksesta ja värjäyksestä ja kommentoinut sitten.. yhdessä päätetään mikä sopii parhaiten. mulla itsellä platinan vaalee rikottu pitkä tukka. Mee ihmeessä kokeilemaan ja kerro rohkeesti omat mielipiteesi ja toiveesi!!
- ammattitaitoa
suoristusrauta kirjoitti:
Kyllä mulle on aina ehdotettu uusia juttua kun olen niitä kaivannut. Kampaajani on kuunnellut ideoitani leikkauksesta ja värjäyksestä ja kommentoinut sitten.. yhdessä päätetään mikä sopii parhaiten. mulla itsellä platinan vaalee rikottu pitkä tukka. Mee ihmeessä kokeilemaan ja kerro rohkeesti omat mielipiteesi ja toiveesi!!
Minäkin koen että sieltä saa hyvää palvelua. annan aina heidän päättää mitä milloinkin hiuksille tehdään ja aina olen ollut tyytyväinen. ja henkilökunnan keskinäinen fiilis on myöskin todella hyvä!
- pettynyt
Olen antanut hiushuoneelle jo useamman mahdollisuuden kun haluaisin tukea oman paikkakuntani yrityksiä. Nuorilla kampaajilla on kauheasti mielipiteitä muttei minkäänlaista näkemystä tai ymmärrystä asiakkaan toiveista/luonteesta tai että mikä sopii asiakkaalle. Kävelen ovesta sisään ja saan sanottua puolet ensimmäisestä lauseesta niin ollaan jo leikkaamassa ja lopputulos ei ole kertaakaan ollut lähelläkään sitä mitä haluan. Nyt loppui Klipisin tukeminen ja siirryn Turun puolelle!!
Värjäyksiä siellä kyllä kauheasti tarjotaan, moniväriäraitoja ja muita kalliita systeemeitä mutta en ole saanut edes kommenttia että miten "pieleen menneen" leikkauksen voisi muotoilla jotta se näyttäisi edes joltain.
Olen sitä mieltä, että jos kampaamossa ei osata edes leikata asiakkaan toiveiden mukaisesti ja halutaan leikata kampaajan oman pään mukaisesti niin PITÄISI EDES OLLA JOTAIN KOKEMUSTA JA NÄKEMYSTÄ! Ja jos ei tosiaan osata edes leikata niin miten uskaltaisin antaa pääni värjättäväksi sinne???
t.kolmannen kerran pahasti pettynyt joka harkitsee samantien toiselle kampaajalle menemistä korjaamaan tämän leikkauksen...- Maksava asiakas
Itse saanut vastaavaa palvelua,hinnat kohdillaan mutta ei tekisi mieli maksaa kun pesu ja leikkaus hoidetaan vartissa!Ja kampaaja alkoi töykeäksi kun ilmoitin että haluan vielä lyhyemmäksi kuin lopputulos oli.Kun istun penkkiin haluaisin että kampaaja keskittyy työhönsä eikä huido vauhdilla valmiiksi.....Käynyt muutaman kerran ja joutunut ikävä kyllä samalle kampaajalle.
- Jessikk
Maksava asiakas kirjoitti:
Itse saanut vastaavaa palvelua,hinnat kohdillaan mutta ei tekisi mieli maksaa kun pesu ja leikkaus hoidetaan vartissa!Ja kampaaja alkoi töykeäksi kun ilmoitin että haluan vielä lyhyemmäksi kuin lopputulos oli.Kun istun penkkiin haluaisin että kampaaja keskittyy työhönsä eikä huido vauhdilla valmiiksi.....Käynyt muutaman kerran ja joutunut ikävä kyllä samalle kampaajalle.
En myöskään suosittele paikkaa enää kenellekkään. Olen käynyt useamman kerran hiushuone klipsissä ja saanut palaneen tukan huonolla leikkauksella. Työnjälki on huolimatonta.
- Anonyymi
Omistaja nyhtää mummoilta hiushuone Klipsissä rahat. 15 min pesu ja leikkuu 36€. Ihan hyviä tekijöitä ollut, mutta naamat vaihtuneet turhan usein.
- Anonyymi
Omistaja töykeä ja utelee asiakkaiden asioita!!!
Kuullut myös kun haukkuu omia ystäviään ja näiden kasvatustapoja!!Ihme että siellä edes käy asiakkaita kun omistaja haukkuu omia kollegoitaan liikkeessä.- Anonyymi
Ootko joku mustamaalaaja, ehkä oma " kanttura" ojassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1422653Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3601977- 401707
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii321566Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327937Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110918Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772