Miksi Turkukin piti pilata ottamalla kaupunkiin valtava määrä afrikkalaisia ja arabeja, joista ei koskaan tule suomalaisia saati sitten turkulaisia?
Turku kuolee...
sääli hienoa kaupunkia
6544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Äkkiä takaisin sinne mistä ovat tulleetkin.
täältä ilmaisten lihapatojen ääreltä mihinkään. Ei tartte kuvitellakaan...
Samaa mieltä, että ikävää on.
Maailmassa on kautta aikojen ollut tätä muuttoa paikasta toiseen, maasta toiseen TYÖN PERÄSSÄ.
Tällaista hyysäystä mikä nyt on, tätä vain ei ole ollut ja se ei todellakaan ole oikein, ketään kohtaan. Varsinkaan sitä alkuperäisväestöä kohtaan, herättää vain kateutta, pahaa verta ja närää. Pieleen on mennyt ja pahasti tämä maahantuonti näillä kaikenkarvaisilla, lahjattomilla vierasmaalaisilla.
joo käsittämättömän tyhmää maahanmuutto-politiikkaa
Niin, itse en kyllä miehenä n. 20 vuoden päästä äitini persettä suosiolla pesisi tai vaihtaisi sille vaippoja (mutta te varmaankin tekisitte senkin?), joten on se mielestäni hyvä että tulevaisuuttakin Suomessa osataan lopulta ajatella järkevästi ja pidetään lippua korkealla, että joku ainakin ne tekee ellei niistä suomalaisista perushoitajista olisi siihen vähäisellä palkallaan. Jonkunhan senkin homman lopulta pitää tehdä, vai mitä!?
Vanhempani ovat halunneet minut tähän maailmaan, mutta minulla ei ole mielestäni mitään velvollisuutta tehdä heille samoin, vaikka hekin pesivät perseeni ja vaihtoivat minut kuiviin ollessani vauva!?
Uskotko ihan tosissasi, että somalimiehet (joita turvapaikanhakijat pääosin ovat) pesevät perseesi 20 vuoden kuluttua?
Yleensäkin ajattelu, jossa mamuille on varattu pysyvä paikka yhteiskunnan alimmilla portailla, ei vain toimi. Seurauksena ovat mellakat, väkivaltaisuudet ja terroristi, kuten esim. Ruotsissa on jo nähtävissä.
Kuka on puhunut somalimiehistä ja minusta 20 vuoden päästä? Puhuin äidistäni.
Olet sitten mielummin perse paskasena ja vaipat housuissa kuin antaisit niiden vaihtaa sinut kuiviin? Se on täysin sinun oma valintasi ja kaikki taplaa tyylillään.
Se on aivan sama mitä vittua Ruotsissa tapahtuu, mutta Suomessa mennään tulevaisuudessa siihen ettei täällä ole kenenkään vanhusten perseitä pesemässä ketään!