Missa majoittua

Reykjavikissa?

Olen Reykjavikkiin muuttamassa noin vuodeksi. Mista loytaisi parhaiten edullisia vuokra-asuntoja tai hostelleja(omalla huoneella)?

Kiitoksia avusta!

3

1663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olis kiva jos olis

      Onko Islannissa mitään Suomi Klubia taikka kerhoa ?

      • Jamppa33333

        Just joo..Onko Suomi - klubia Islannissa....mene studio 51 ihan täällä kotoSuomessa niin ei tarvi arvailla....

        Jos se on noin vaikeaa PYSY kotona


    • noin 200e kuussa

      hei,

      Ydinkeskustassa sijaitseva Salvation Army Guesthouse (www.guesthouse.is) on halvin VAIN jos otat kuukaudeksi kerrallaan. Kuukausivuokra on 33.000 ISK (päivävuokra oli jotakin 5500 ISK tms). Tuohon hintaan saat pienen yhden hengen huoneen, tosin WC, kylppäri ja keittiöt ovat yhteisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3459
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      122
      1816
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      275
      1548
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      75
      1457
    5. 77
      1406
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1130
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1126
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1011
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      977
    10. IS viikonloppu 16.-17.5.2026

      Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.
      Sanaristikot
      35
      893
    Aihe