pientenlasten äitejä? Olen vasta muuttanut ouluun en oikein tunne ketään täältä minulla on 1vuotias lapsi.Olisi kiva tutustua muihin äiteihin.
Onko täällä
oululaisia
3235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vaikka en itse enää olekaan oululainen lapsi, ei minua ainakaan haittaa muinainen lapsellisuuteni oululaisena.
Best Wishes to Your Family
Oulu on viimainen, haiseva ja ahdasmielinen kaupunki, jossa ihmiset vihaavat ja kadehtivat toisiaan. Vuoden kohokohtia ovat uuden automarketin avajaiset soppatykkeineen sekä uusien tuulipukujen saapuminen Kesportiin. Nuoretkin naiset näyttävät laimeilta keski-ikäisiltä tädeiltä, jotka märehtivät iltaisin, mitä heidän finninaama-insinöörinsä puuhaa Nokian pikkujouluissa ja kuinka monen prosentin kännissä se tulee kotiin. Eikä tietoakaan joukkoliikenteestä, asukaspuistoista, kirjakahviloista, kunnon kirpputoreista tai ihmisten yhteisöllisyydestä. Muuta mieluummin vaikka Kemiin!
Kyllä täällä ainakin yksi on. Minulla on kohta 11kk poikavauva. Laita sähköposti osoite tänne jos kiinnostas tutustua :)