Osaisikohan kukaan sanoo miten saisin omille kotisivulleni musiikkia soimaan taustalle?
Niinkuin esim. tällä sivulla:
http://www.joulumaa.eu
Kiitokset niille jotka jaksaa neuvoo.
Niinkuin esim. tällä sivulla:
http://www.joulumaa.eu
Kiitokset niille jotka jaksaa neuvoo.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itse en kuullut mitään taustamusiikkia, johtuukohan siitä että ei ole IE käytössä? No tee flashilla niin että selailija saa sen helposti pois jos musiikki alkaa vituttamaan.
Voishan tota flashilla tehä jos osais.
Ei sulla kuulu se taustamusiikki jos ei sul oo flashplayeria asennettuna. Ei mulla IE:ssä kuulu, mut Operassa kuuluu.. Mozillalla taas ei
on juurikin se, että yrittää sivustonsa hienoja palveluita käyttävän surffaajan puolesta päättää sen, millä soittimella tai näyttimellä se palvelu hoituu. Kannattaa aina jättää surffajan päätösvaltaan se, millä hän mitäkin tykkää katsoa ja kuunnella.
http://appro.mit.jyu.fi/2006/kevat/www/luennot/luento7/#TOC18
Tee tosiaan niin, että selaajaa SAA napsauttaa musiikin päälle jos niin haluaa (ei siis niinpäin että käyttäjä joutuu etsimään mistä saa musiikin pois KUN ei sitä halua kuunnella).
Itselläni on stereot yhdistettynä tietokoneeseen ja kuuntelen siis musiikkia yleensä koneen kautta. Arvaa vituttaako jos siihen päälle tulee jotaan helskutin joulumusaa.
Tuo Standards Version (audio/mp3) http://realdev1.realise.com/rossa/rendertest/mp3.html
Miten sen saa niin ettei musiikki käynnisty itsestään?
http://www.aanipaa.tamk.fi/digi_3.htm
Se oli hyvä sivu, sain toimimaan, kiitos