Tuomiot koirataisteluista

Tuomiot koirataisteluista lievenivät hovissa tuntuvasti.
Mielestäni hovin päätös on suuri vääryys.
Mitä mieltä nuut ovat.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ypäjän koiratappeluitten tuomio lieveni hovissa/1135241667044
9379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Millähän otsikolla.
    Jos olisin tajunnut niin en olisi aloittanut uutta.
    Luin kaikki otsikot eikä niissä ollut viitettä ja siksi aloitin uuden.
    Ei ollut paha tarkoitus.

    Äänestä

  • Elisama kirjoitti:

    Millähän otsikolla.
    Jos olisin tajunnut niin en olisi aloittanut uutta.
    Luin kaikki otsikot eikä niissä ollut viitettä ja siksi aloitin uuden.
    Ei ollut paha tarkoitus.

    KAKSI (2) riviä alempana .

    Äänestä

Mua aina ihmetyttää, kun tuomioissa vedotaan alkoholinkäyttöön tuomiota alentavana tekijänä. Mihin hevonhelvettiin se ihmisen VASTUU katoaa, kännissä tai ei? Koska eläintenpitokiellolla tunnetusti tuntuu olevan vain vähän vaikutusta, niin toivottavsti kirpaisi kunnolla edes lompakosta... Ja alempana olevan kirjoittajan kannssa olen samaa mieltä, eläinsuojelulaki on vitsi

Äänestä

nuo rangaistukset ovat silloin kun rikos on kohdistunut niihin kaikkein heikoimpiin ja puolustuskyvyttömimpiin,eli eläimiin ja lapsiin.Niitä saa kohdella kuinka vaan ja naurettavilla rangaistuksilla.Ei mene ihan suhteessa nuo rangaistusten kovuudet jos vertaa esim omaisuusrikoksiin sun muihin kavalluksiin joista ei koidu kuitenkaan yleensä pysyviä ruumiillisia/henkisiä haittoja kellekkään viattomalle >:(

Äänestä

olisi ollut oikeampi tuomio ehdollisen vankeuden lisäksi.

Äänestä

Tommoset rangaistukset ovat yhtä tyhjän kanssa.

Samaa mieltä, kun tuossa jo joku sanoikin, että elinikäinen eläintenpitokielto.

Tulee mieleen kaikenlaista tuosta kevennetystä tuomiosta....

Äänestä

Olen jo mielipiteeni sanonut suomen oikeuslaitoksesta.Tässä sille taas vahvistusta lisää.

Äänestä

Roistot juhlii ja tavallinen kansa saa varoa ja maksaa roistojen juhlinnan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Elisama kirjoitti:

Tuomiot koirataisteluista lievenivät hovissa tuntuvasti.
Mielestäni hovin päätös on suuri vääryys.
Mitä mieltä nuut ovat.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ypäjän koiratappeluitten tuomio lieveni hovissa/1135241667044

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu