tutustuin erääseen mieheen netissä. Varattuun, perheelliseen ja nyt meillä on seksisuhde, joka toimii miten toimii. Hänen pillien mukaan mennään ja hänen ohjelmien ja aikataulujen mukaan. Joten vaikeeta on...koen olevani hyppykeppi. Vaan sitten kävi niin, että ihastuin häneen syvästi. ja uskon, että tynne ei ole molemminpuoleinen, hänellä on netissä muitakin ystäviä ja taidan olla vaan yksi heistä. Kärsin, koska toivoin välillämme tulevan jotain vakavampaakin. oon nyt ihan murheen murtama..mies ei kestä yhtään, jos tuleekin suunnitelman muutosksia mun taholta.
Taidan lopettaa..vaan miten.
Taidan lopettaa..vaan miten.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Teet klassiset naisten virheet:
-Valitset ukkomiehen
-Alat seksisuhteen mutta tietysti ihastut
-Miehellä on varmasti muitakin "ystäviä"
-Mies hyppyyttää sinua kuten haluaa
-Toivot epätoivoisessa tilanteessa että suhde muuttuisi "vakavaksi"
Onneksi sentään et kuvittele että hän tuntee samoin koska se on se viimeinen niitti.
Miten pääset irti?
Ymmärtämällä että hän ei välitä sinusta paskaakaan kuten ei välitä perheestäänkään vaan hänelle sinä olet pelkkä pano. Hän käyttää ihmisiä hyväksi kuten sinuakin siihen asti kun pystyy.
Lähde lätkimään ja ilmoita vaimolle. Samalla ilma puhdistuu ja sinä voit aloittaa alusta jonkin vapaan miehen kanssa joka oikeasti välittää sinusta.
kun maito on jo lattialla.
Eikö ole hälyttävää:
"Varattuun, perheelliseen ja nyt meillä on seksisuhde, joka toimii miten toimii. Hänen pillien mukaan mennään ja hänen ohjelmien ja aikataulujen mukaan."
"mies ei kestä yhtään, jos tuleekin suunnitelman muutosksia mun taholta"
=
Petturi, määräilevä, sekoaa jos ei saa tahtoaan läpi.
Mistä johtuu, että netti on täynnä näitä kirjoituksia? Olen itsekin kokenut KAMALAN suhteen vastaavan miehen kanssa. (Ei kai KAIKKI miehet ole nykyään tommosia, missä vika?!)
Se, että toivoit teillä olevan jotain vakavampaa ei merkkaa hänelle luultavasti mitään.
Lähde pois vielä kun voit! Lopetat vaan vastaamasta yhteydenottoihin. Hän saattaa olla sinnikäs mutta luovuttaa ajan myötä (kunhan ei ole mikään täys psykopaatti). Sääliksi käy sen miehen vaimoa ja lapsia.