Ovipaneelin iroitus?

Mites saisin irroitettua apukuskin ovipaneelin,koska kuuluu epämääräinen kolahdus/rämäys oven sisältä kun pistää oven kiinni(nätisti),jokin osa irti? Oisko jollain tietoa ks. asiasta.
3413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ettei aiheudu lukosta

Äänestä

ovenkahvan takaa ruuvi siitä kupista, samoin ovessa olevan pikkutavarakotelon pohjassa on ruuvi joka pitää irroittaa. Sitten taitaakin muistaakseni olla enää kiinni sisustusnastoilla, väännä varovasti ruuvarilla verhoilun alareunasta tai osta tarkoitukseen suunniteltu työkalu jos rahaa on nim perusteellisesti ja väännä sillä verhoilu irti.
Ja olkaa varovaisia siellä ulkona, sillä nastat on vanhemmiten kovettuneet ja siten hauraita.

Äänestä
  • Muovilätkän takana on piilossa myös ruuvi, kuskin ovessa on sillä kohtaa polttoaineluukun avausnappi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusikorimalli 2003 kirjoitti:

Mites saisin irroitettua apukuskin ovipaneelin,koska kuuluu epämääräinen kolahdus/rämäys oven sisältä kun pistää oven kiinni(nätisti),jokin osa irti? Oisko jollain tietoa ks. asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu