Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

spermani ei pysy..

..naiseni sisällä..

heti rakastelun jälkeen kun olen lauennut niin spermani tulee naisestani ulos, normaalia? onko tällä vaikutusta lasten saantiin?, emme kyllä vielä ole lapsia hankkimassa mutta entäs tulevaisuudessa.. olen parikymppinen mies ja naiseni on samaa ikä luokkaa..

tiedän kyllä olevani hieman lyhyt (14cm) josta naiseni ei ole valittanut, mutta voiko tuo sperman sisällä pysyminen johtua lyhyestä mitastani?

olen täynnä kysymyksiä.. asialliset vastaukset ovat tervetulleita ja toivottuja..
72307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

..on pimpassa säiliö ja toisilla ei mihin sperma kerääntyisi, naisellasi ei sitä todennäköisesti ole tai se vuotaa, kannattaa tarkistuttaa huollon yhteydessä.

Äänestä
  • puhut naisesta aivan kuin autosta.. kumpaa tarkoitat?

    naiseni kävi e-pillereiden hankinnan johdosta joissain tutkimuksissa eikä lääkärit löytäneet mitään poikkevaa tai epänormaalia..

    Äänestä

  • kokematon.. kirjoitti:

    puhut naisesta aivan kuin autosta.. kumpaa tarkoitat?

    naiseni kävi e-pillereiden hankinnan johdosta joissain tutkimuksissa eikä lääkärit löytäneet mitään poikkevaa tai epänormaalia..

    Eikö e-pillerikään pysy hänen sisällään. Sen pitäisi kyllä pysyä siellä vaginan sisällä olevassa kupissa, josta tuo lääkärikin edellä mainitsi. Suosittelen, että naisesi hakeutuu gynegologille ja kertoo, josko hänelle voitaisiin vaihtaa uusi kuppi. Asennus onnistuu yleensä helposti ja kivuttomasti. Varaosahinta on n. 35 euroa työ (alv sisältyy hintaan).

    Äänestä

Ei pysy mulla ainakaan eritteet sisällä, vaan valuvat ulos, kun mies tulee sisältäni pois. Tuskin asialla on vaikutusta lasten saantiin. Ei se kaikki multa ainakaan heti ulos tule ja ethän sä heti laukeamisen jälkeen ulos tule kuitenkaan. Mä ainakin nautin, kun mies on mahdollisimman pitkään mun sisällä. Eiköhän ne siittiöt ole sen verran ovelia, että löytävät tiensä perille... Älä siis murehdi tollasia ;-)

Äänestä

Älä veikkonen huoli.. Tämä kuulostaa todella uodolta mutta kun en syönyt vielä pillereitä, harrastimme mieheni kanssa keskeytettyä yhdyntää.. No, puolen vuoden jälkeen tulin raskaaksi.. Tänä päivänä syön pillereitä ja mieheni spermat valuvat ulos laukeamisen jälkeen.. Että siinä sellainen selitys.. :)

Äänestä

se valuu ulos, kun ei ole tulppaa enää edessä. Ja valuu silloinkin, vaikka mies olisikin vielä sisällä. Se on ihan normaalia enkä usko mitenkään aiheuttavan ongelmia lapsen teossa (silloinhan voi esim. nostaa jalat ylös jolloin sperma pysyy kauemmin sisällä)

Äänestä

on vastannutkin, ei aihetta huoleen. Muistui heti mieleen ne meidän lapsentekoajat kun vaimo nousi petistä pesulle ja huusi mennessään, että valuu, valuu. Ja kyllä ne lapset siellä silti alkunsa sai.
Etkä sinä mikään lyhyt ole, ihan keskimittoihinhan tuo mahtuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokematon.. kirjoitti:

..naiseni sisällä..

heti rakastelun jälkeen kun olen lauennut niin spermani tulee naisestani ulos, normaalia? onko tällä vaikutusta lasten saantiin?, emme kyllä vielä ole lapsia hankkimassa mutta entäs tulevaisuudessa.. olen parikymppinen mies ja naiseni on samaa ikä luokkaa..

tiedän kyllä olevani hieman lyhyt (14cm) josta naiseni ei ole valittanut, mutta voiko tuo sperman sisällä pysyminen johtua lyhyestä mitastani?

olen täynnä kysymyksiä.. asialliset vastaukset ovat tervetulleita ja toivottuja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu