eli miltäs tällänen paketti kuullostaa aloittelijalle tammikuussa tulee 18wee täyteen nii auto ei oo viel pihassa mut bassot jne on ostettu:) elikkäs vahvisitin on:autostudion E-180.2 autostudios maksaa nut 220E ostin kaverilta vähä käytettynä 80E, basso on SPL PRO G-12(500w) maksoin siitä 40e ja kesän ollu kii, ja johotsarja on Caliber CPK 15 kestää 1000w..mitäs sanotte kaipa noilla jotai ääntä saa aikaan bassoha vois olla parempi mut varmaankin parempi ku joku tarjoutalon ns.bassot..
aloittelijan hifit
miltä kuullostaa nämä
4619
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
halvalla ostanut, mutta muista että kunnon hifit ovat etukaiuttimet (erillissarja) ja sille vahvistin...
...sen jälkeen sitten bassoa.
No noilla on hyvä aloitella ja treenailla, johdotkin voi sitten itse tehdä ku vähän perehtyy asiaan.
Muista kiinnittää ne KAIKKI tarvikkeet (erityisesti tietysti sub-laatikko) kunnolla ettet ja saa niitä niskaasi jos sattuu kolarointeja. Ikävä selvitä törmäyksestä ja halvaantua ku satojen kilojen liike-energialla pamahtaa lastulevyloota niskaan... ja samaten muista tehdä johdotukset kunnolla, läpivientikumit, suojaukset ja sulakkeet ettei auto pala ekoilla popituksilla.
siel on ostettu uudet 6x9 kajarit taakse ja niille 200w vahvistin erkka sarja jossain vaiheessa eteen jne:)kuha saa autokortin maksettua..:=)
Laita se vahvistin etupäähän! Ei sen musiikin kuulu tulla takaa vaan edestä, tai? Panosta etupäähän ja sitten vasta bassot ja takapää jos on pakko olla!
sit eteen ku o rahaa enemmän.. :)pistää noi nyt taakse sit eteen..:=)