Hyvää itsenäisyys

Meinasihan se meiltä välillä mennä,mutta onneksi isät ja papat pelasti meille tämän maan!!!
3396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • toisen äiti joutui kaksi kertaa evakkoon karjalanmailta,sittenhän ei enää paluuta ollut.Olen ajatellut omaa isää,joka sodassa vietti nelisen vuotta ja oli ihan poikanen sinne mennessään,hautaan vei kokemuksensa,niinkuin varmaan moni muukin VETERAANI!

    Äänestä

  • Itkijät,no kirjoitti:

    toisen äiti joutui kaksi kertaa evakkoon karjalanmailta,sittenhän ei enää paluuta ollut.Olen ajatellut omaa isää,joka sodassa vietti nelisen vuotta ja oli ihan poikanen sinne mennessään,hautaan vei kokemuksensa,niinkuin varmaan moni muukin VETERAANI!

    Nämä Suomen urhot tekivät todella parhaansa maatamme puolustaessaan! Olen aidosti kiitollinen heille ja jos vastaava tilanne tulisi nyt, olisin valmis tekemään samoin. Kiitos 1939-1945 veteraanit!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivää kaikille! kirjoitti:

Meinasihan se meiltä välillä mennä,mutta onneksi isät ja papat pelasti meille tämän maan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu