olis kaino vieno pyyntö että mitäpä jos menisitte edes joskus vaikka tuonne 60 huoneeseen häiriköimään (on varmaan lähempänä teidän ikäänne muutenkin) että tulis muustakin keskustelusta jotain tuolla ylellä, ei millään tahdo jaksaa illasta toiseen tuota teidän tyhjänpäiväistä jaaritusta ja naurettavaa pokkurointia mitä teidän *hovinne* pitää sekä sen yhden kukkopojan pullistelua....eikö teidän itsennenkin järki jo jotain sano asian suhteen ?
Ompeluseuran paikkaa voi joskus muuttaa, ei sen tarvi olla aina samassa paikassa....
toivoo yks puskastahuutelija :))
Ompeluseuran paikkaa voi joskus muuttaa, ei sen tarvi olla aina samassa paikassa....
toivoo yks puskastahuutelija :))
Vastaukset 77
Vanhimmat
ainaista jaaritusta...ihan kuin huone olisi vaan pienen mummopiirin oma jutustelualue. Tyhjänpäiväistä ja pitkästyttävää. Väliin ei voi mennä, kun kuitenkaan ei noteerata.
Samaa olen ihmetellyt...ryppyvoiteet ja vaihdevuosivaivat yms. asiat voisi käsitellä jossain pienhuoneessa, jotta kaikkien ei tarttis niitä lueskellä. Tietysti vois poistuakin, vaan kun olis kiva joskus saada tilaa muullekin keskustelulle.
Joku eläkeläinen -LEHMYKKÄ-, joku -blo...*, hoitsutiimiin kuulema, iskevät 20-30 tonnia vanhaa rahaa ruutuun jotta olisivat vieläkin typerämpiä. Huvittavinta asiassa on se, että he keskustelevat VALVOJAN kanssa, joka tietty yllyttää hullua.
Aika vastuutonta toimintaa; annetaan onnettomien köyhtyä ennestäänkin enemmän.
Ihmetyttää, ettei kukaan kansanedustaja ole puuttunut moiseen riippuvuuteen ja palveluntuottajan moraaliin.
Kyllä nyt iskit asian ytimeen. Olen itse ollut aikoinaan chatriippuvainen ja mulla meni monta tonnia vanhaa rahaa sinne:( Nyt olen taustalla mutta joskus tulee laitettua sinne jotain. Se on kallista hupia mutta aikuisia nää LEHMYKKÄ ja se toinen on? Tietää minne rahansa laittaa:( Onneksi päässy siitä eroon. paula2
Ei sillä ainakaan usein mummut valtaaa oo ottanut. Vaan siellä on jokin sisäpiirin porukka joka käy valtataistelua, mutta mistä Ilmeisesti operaattorin suosiosta ja siitä sefuksi pääsemisestä. jos siellä joskus jotain heittää mukaan keskusteluun niin ei sitä kukaan noteeraa.
kyllä ne ns mummot on siellä kaksosen puolella jos on. Tämä on minun mielipiteeni ja haluan esittää sen rakentavassa muodossa.koska minusta tämä on kaikkien käytössä.
Lisäksi ääliö kalat(sitä varmaan tarkotettii) muut muumio ukot jotka pokkuroi kuivankälpeitte mummoin kans(muih=)))) ).Lopettas vaik koko sätin mummoilki tulis parempaa tekemistä esim;hoitaa lapsenlapsiisa.Jotku muutes jaksaa olla ilman ruokatuntia kahessa vuorossa jopa hih.
Selvästi kateellisten panettelua:-)Taitaa mummot olla aika vaativiikin vielä,ei kelpaa joka lokapöksyn seura.Muistutukseksi,et iggaus väkänen workkii ja privassa voi jutella filtteripäällä,sillo ei mummot häiritse teitä!
Antakaa mummoille vaan reilusti sijaa..he ovat jo ansainneet hupia hekin..kateus vie kalatki vedestä
Koitetaas kuitenkin yhdessä!!
Ja mummot on lapsensa kasvattaneet..lapsenlapset eivät kuulu enään heille..vierailuilla ainoastaan:-)Elämäntyö on tehty ja nyt on aikaa chattaillä vaikkaomaksi ja muidenkin iloksi..ahakutti niuhottajat!!!!!
Just niinko meinasin mummo tuli näki ja luuli olevasa mukavaki.Tuolla kylmässä maailmassa ne mukavat mummot onki eine tääl vai luulikse;-(.Eli oikeessa on kirjoittaja.
Olen täysin vakuuttunut siitä, että olet yksi ja sama henkilö, edellisessä nikissä siis, jolleka nyt vastailet.
Tämä käsitykseni perustuu analoogiseen tekstin traseeraukseen, niin kieliasun kuin myöskin kirjoitusasun suhteen.
Tätä samaa menettelytapaa täällä toki toistuvastikin esiintyy. Se vain on niin tavattoman HÖLMÖÄ, ja murentaa uskottavienkin ajatustenilmaisujen arvoa.
kun työkseen käsittelee tekstejä, tulee aika herkäksi löytämään yhtäläisyydet,onhan jokaisella myös oma kielellinen käsialansa. Asianomainen kirjoittaja tuskin itse edes huomaa toistamiaan pikku maneereja.
minä olen aloituksen tekijä, enkä muita viestejä ole tänne tämän lisäksi kirjoittanut :)
että nyt kyllä herra tai rouva asiantuntija löi kirveensä kiveen....
olisi kiva tavata se toinen niin samanlaista tekstiä suoltava hlö kuin itsekin teidän mielestä olen, jospa vaikka hyvinkin kemiat alkais toimimaan....
kirijuutellaan............
Hienoa kuulla että teitä on ainakin kaksi; voitte siis vetäytyä toistenne seuraan sieltä kurjasta 50 mummolasta ja etsiä huoneen omille narinaporinajutuillenne;-))
Kielellinen käsiala näyttää minulle myös sielullisen käsialan.
Ymmärrän kyllä katkeruutenne. Sillä olen erään mummelin viereltä seurannut käyttäytymista ko. chatissa. Heti kirjautumisen jälkeen tulee ainakin pariltakymmeneltä 40 vuotiaalta vesseliltä mitä kiihkeämpiä lemmenvaloja, joissa tarjotaan mahtavaa panoa, imememistä ja nuolemista, esitellään kuinka mahtava penis heillä on , ja että he ehdottomasti kaipaavat vanhempa naisseuraa. Ja suuttuvat jopa silmittömästi kun heitä kehottaa odottamaan vielä muutaman vuoden, että ikä kasvaisi chatin edellyttämiin mittoihin. Ja kun lähtee pois ja tulee takaisin toisella nickillä, ihmeellistä sama rumba samoilta nickeiltä alkaa uudestaan. Sillä kas kummaa on muutamia mummeleitakin jotka eivät heti heittäydy kaulaanne tai levittäydy allenne. Toivon, että hekin saisivat keskustella vaikkapa keskenäänkin sillä onhan tämä chatti vapaa niin 60:lle kuin 40:lle. Metsästysintoa toivoen. Joonas
..ja ällöttää syvästi!!!!!!!!!!!Ruksaan pois oitis vähänkin epäilyttävät nimimerkit.Säälittää tommoiset seksinvonkujareppanat..yäks!
Olenpa minäkin 50 chatissa ollut, eikä koskaan ole tuollaista sattunut. Että ihan pariltakymmeneltä, ja tuollaista juttua. Olisikohan nikillä osuutta asiaan? Jos on vihjaileva nikki,niin varmasti onkeen tarttuu sen kaltaista seuraa. Itselläni ihan tavallinen, joten siksi kai rauhassa saan olla. Ennemminkin 40 :n puolella ehdotellaan, vaikka nikki olisi mikä.
no jos *hunajapupu mummelina* sättiin tulee niin onhan se kumma jos ei kaappi täyty vonkaajista, ottasit sinäkin kunniallisen nikin tuon älyttömyyden sijaan etkä täällä valittais....
oma on vikas.....
ottamatta suuremmin kantaa mihinkään kastijakoon totean osaltani asian, minkä jokainen varmaan tietää ilman toteamustanikin: että kokonainen ihmisten maailman on kudelma kaikenlaisia ihmisiä, kaiken näköisiä, kokoisia, tapaisia, ikäisiä, luonteisia, kaikenlaisista taustoista. Sen ymmärtämisestä ja hyväksymisestä meidän on lähdettävä liikkeelle ja siinä suhteessa chat on maailma pienoiskoossa. Huoneita eri ikäkausille on toki luotu, mutta niinkuin elävässäkin elämässä tapahtuu, eri-ikäiset ihmiset viihtyvät toistensa seurassa, koska ovat jollakin tavalla mieltyneet toistensa olemukseen. Olisimme myös paljosta vailla, jos niin ei olisi!
Varmaan mummujutut joskus 50 chatissa viihtyvää nuorempaa väkeä (joille olisi kyllä olemassa oma ikäkausichattinsakin) potuttavat, mutta pakkokos niitä on seurata, kun poissulkeminen on yhden näpäsäyksen vaiva. Se on myös hyvä keino rauhoittaa omaa näyttöään silloin, kun keskustelijoita on niin paljon, että vilinää on vaikeaa seurata. Kukaan tuskin jaksaa olla kiinnostunut kaikista mielipiteistä?
Eri asia on sitten, kuka mitäkin odottaa 50 chatista löytävänsä. Jos on oikeasti ja vakavalla mielellä seuranhaussa, saattaa ylellä jäädäkin iloittelevan "muumuköörin" jalkoihin, mutta privaanhan kukaan ulkopuolinen ei tungettele (?????hih????) ja voihan SenOikean toki kutsua johonkin rauhallisempaankin paikkaan keskustelemaan ja virtuaaliseurustelemaan. Jotkut haluavat luetella ylellä seksuaalifantasioitaan muistamatta (tai haluamatta muistaa) että sensuuntaista tarvetta vartenkin on olemassa oma chathuone...toisaalta 50 :ssa niillä puheenpörinöillään saa enemmän huomiota kuin muiden samantarpeisten joukossa?
Chatissa rakentuu väistämättä omia kiinteämpiä, joskin rakenteltaan vaihtelevia keskustelupiirejä ihmisistä, joita yhdistää usein useampikin yhteinen tekijä: ikä, elämänkokemus, ajattelutapa, harrastus... on kai ihan mahdollista, että joitakin keskustelupiirejä yhdistää myös ilkeys? Joka tapauksessa: uudet tulokkaat usein kokevat nämä kiinteähköt juttuporukat torjuviksi ja jopa poissulkeviksi, kunnes vakuuttuvat siitä, että mukaan voi tulla, vaikka jokainen ei erikseen huomaa/ ehdi/ välitäkään tervehtiä. Jokainen on tullut chattiin sen ensimmäisen kerran ja kokenut saman, löytänyt paikkansa ja jäänyt? Chattiin kukaan tuskin voi tulla pelkästään omilla ehdoillaan, emmehän voi elää elämäämmekään niin. Yhteisessä maailmassa emme voi säilöä lapsia äänieristettyihin komeroihin, lähettää mongertavia juoppoja autiolle saarelle, kuopata säksättäviä mummuja ja pappoja ennenaikaiseen hautaan pois jaloistamme, sulkea jollakin tavoin erilaisia ihmisiä kellareihin ja maakuoppiin rikkomasta omaa käsitystämme harmoniasta. Erilaisuus on sekä rasittavaa että rikastuttavaa - ja se on olemassa, tahdomme sitten taikka ei:))))
Kokonaan kuudestoista asia on oman pahan olonsa käsitteleminen: kyllä chatissakin voi sanoa, että on elänyt huonon ja harmittavaisen päivän, jonka vuoksi on inhimillisesti huonolla tuulella...se ei kuitenkaan ole muiden chattilaisten syy! Usein toki käy niin, että kaksi huonon päivän kokenutta löytää tiensä toisensa kraiveliin ja sitten onkin alueellinen konflikti kaikkine kauheuksineen valmis:))) mutta sellaistakin elämä on.
Kun kurkistaa itseensä, näkee useinkin toiset ihmiset, sillä niin samansuuntaiset ovat meidän toiveemme hyvästä ja mukavasta ja käsityksemme rumasta ja ilkeästä. Onneksemme hyvät ja huonot asiat tapaavat kulkea käsikkäin, muuten tuskin jaksaisimme pitkään kumpaakaan?
No tulihan se sieltä, kun aikansa odotteli. Kiitokset yhdelle "mummoista" , kirjoituksesi piristi aamupäivääni kummasti. Tämä pitäisi kaikkien chattaajien lukea, ymmärtää ja sisäistää. Taitaa vaan olla liian paljon vaadittu jotta kaikki siihen kykenisivät.
Vakichattaaja, 40 huoneesta
Juu-u:) Kyllä me kaikki, ainakin melkein kaikki, tuon kaiken tiedämme ja ymmmärrämme. Uskon, että kirjoitit tuon kaiken ihan tosissasi! Onko tuo kaikki nyt ymmärrettävissä siten, että mummot saavat mellestää muita häiriten, meidän on vaan ymmärrettävä?
antaisiko sopu sijaa?
Ymmärtämisestä: kukin ymmärtää niin kuin haluaa, sille asialle ei mikään, parhaatkaan sanat, voi mitään.
Ovatko mummot tunkeneet sinun kaappiisi häiritsemään? Etkö osaa käyttää ignoorausta? Voit itse ratkaista pulmasi helposti jos sietokykysi toisten juttuihin nähden on noin olematon.
Vaikea ymmärtää että on noin yksinkertaisia ihmisiä/yksinkertainen ihminen, jolle ei mene perille sätin idea.
"Muut pois että minä saan olla rauhassa" - mene tyhjään huoneeseen niin saat olla rauhassa ja jutella mukavia itseksesi kenenkään häiritsemättä.
eli sun mielestäs teikäläisiä pitää vaan suvaita ja pokkuroida edelleen, se on sun mielestäs sitä mukava ja suvaitsevaa yhdessäoloa.....mummut terrorisoi ja muut suvaitsee.....jeeeeeeeeeeeee
Taitaa sulla tosiaan viirata ja pahasti. Kerro ihmeessä miten sinua voi joku mummo terrorisoida kun istut oman koneesi ääressä? Estääkö mummelit sinua kirjoittamasta? Miten he sen tekevät? Ei sinun tarvitse ketään suvaita, hyvä känkkäränkkä , sen kun ruksit vaan. Ja kuka on vaatinut sua pokkuroimaan?
Tuo kaikki mitä vaahtoat kuulostaa, anteeksi vain, vainoharhaisuudelta. Jospa menisit tarvitsemaasi hoitoon?
Se "kukkopoika" on siellä mummojen armosta.
Muuten olen samaa mieltä, että vakimummot "terrorisoivat" keskustelua yleisellä.
eikö jää sun vonkaamiselle tilaa vai?
Hyvä!
Minä ehdotankin, jotta kaikki olisivat hiljaa yleisellä. Silloin ei kukaan häiriintyisi. Sellainen olisi huomattavasti parempi vaihtoehto kuin ruksia pois nickit jotka ärsyttävät. Toisaalta ei sitten olisi aihetta täällä moittia toisia chattaajia. Olisko siis mikään parempi vaihtoehto. HuOoooooh.
Tai jos ei sittenkään, kun jos kaikki olisivat hljaa emme sittenkään saisi tietää mitä he puhuvatkaan... Tai jos Vaarit valloittavat mummojen tilan, kun mummot on potkaistu pois.
jne.................
sokea kanakin löytää jyvän mutta tässä jutussa ei kyllä sitä jyvää ollut
Mene sitten muualle jos toisten kirjoitukset sinua häiritsevät. Vaikeeta taitaa sinulla olla muutenkin elämässäsi!
Muutahan itse ompeluseurasi paikkaa jos et tunne oloasi kotoisaksi. Sen voit tehdä; muiden toimintaan et voi vaikuttaa. 50 kuulostaa kyllä ihan sopivalta huoneelta vaihdevuosivaivojen tai ryppyjen pohdintaan ;-) vaikka on siellä toki muutakin nähty. Ei-kiinnostavat juttelut voit ignorata.
Samahan tuo on kun sataa; menet ulos ja huudat taivaalle että lopettakaa tuo veden viskely kun se mua häiritsee...menisit ennemmin itse sisään tai ottaisit sateenvarjon.
Manrukka -> nykyään *KivaNainen* on kaikkein pahin häiriköijä. Kännissä ollessaan suorastaan sietämätön!
oletko nyt itse vähän lapsellinen. Hyviä mielipiteitä on tullut paljon, olet saanut paljon huomiota aloitukseesi. Lue ne ja hyväksy se, että kaikki ei mene aina niinkuin itse haluaa ja että erilaisia mielipiteitä on.
Ompa sulla huonoa tietoa....en polta enkä juo...TIEDOKSESI!!!!
Ja miksi et pannut nikkiäsi ns.veljmies????
En sinun käskystä enkä muittenkaan poistu sieltä...pannoo vaa ruksin jos ei kiinnosta kattoo!!!
OOtkohan saanu mummolta kynsillesi;;;)))) heeh niin on kai päässyt käymään;;))))
Jatkot siul vaan...ja mummoillaa ja ryypätää yhes;)))hahahahahaaha!!!!!!!!!!!
Voi Voi!!!Kunhan et olisi Manrukalle vähän kateellinen???
On sun rinnallasi todella fiksu!
Ei alennu tollaiseen kuin Sinä arvon Mummo!
Häpee!!!!!!!
ps.eikä ole muuten mummo...Ihana ihminen ja nainen ennekaikkea!
...sinä mummokulta voit tietää,milloin joku on chatissa juovuksissa? Rönsyileekö käsiala, sammaltaako puhe, haiseeko henki, lerppuvatko luomet...? Taidatkin olla aikamoinen selvännkijä!
Tarkoitan, juopuneennäkijä!
Etkä kyllä takuulla olekaan mikään mummokulta, luultavimmin olet kuivakka viisikymppinen vanhapiikakääkkä, joka on elämässään jäänyt osattomaksi yhdestä jos toisestakin .
Anna ihmisten pitää hauskaa ja murjota sinä muualla.
PS. Raukkamaista sermin takaa puukottaa selkään,
laita oma nickisi näkyviin silloin, kun parjaat toista nickiä. Oletko koskaan kuullut sanontaa "reilu peli"? Et varmaan.
johon kalikka kalahtaa, sannoivat vuan savvoolaaiiset heh
älähit!!
Eiko ole kanttia laittaa omaa nikkia? Raukka!
Manrukka eli KivaNainen ei juo eika polta joten
yritahan olla loukkaamtatta toista noilla vaitteilla.
Kiva kun kerroit.
Minua ei ainakaan häiritse kivat naiset eikä kivat miehet. Minä osaan ruksata, jotka häiritsevät ja klikata myöskin poistu-nappia kun tylsistyttää.. et sillee
puheenollen, onko käyttämäsi nicki omasi?
On olemassa aito ja oikea Mirta!
Olet ottanut hänen nickinsä lisäämällä tähden!
Joten se siitä oikeasta nickistä .. nickivaras!
Viisikymppisissa ei ole kuin yksi rekattu mirta* ja se olen mina. Ei ala isolla mutta tahti lopussa. Jos sitten feikit haluavat leikkia niin siitta vaan.
Ai niin.......unohtu sanoa etta rekattu nikkini on ollut kaytossa minulla jo puolitoista vuotta.
moi....mirta*
Taitaa tuo provosoija olla juoppo tai sitten katkera, impotentti mies. Mokomalle paskalle annettu noin paljon huomiota osaksi.
..juo eikä polta...heehhhh...mummot valhettelee suut ja silmät täyteen...todisteita löytyy....juo ja polttaa...mut mitä se kelleen kuuluu jos ei häiritse toisia,ja omiansa juo....
Joskus kyllä ihmetyttää et kuinka aikuiset ihmiset viitsivät olla noin tyhmiä....mutta ehkä se on sitä Suomalaisten perusluonnetta..olla kateellinen toisille....mutta että täällä chatissakin aivan tuntemattomille ihmisille....
mitä kadehtimista ilkeydessä on?
Höh !!!!! Kukas on nähnyt Kivan Naisen känniss tai ees kuullut sellasta tapahtuneen ?????
Paitsi kerran !!!!
Senverran tunnen alias Manruu että tiedän tasantarkkaan hänen juomatapansa ja siihen valikoimaan ei kuulu kossu vaan vissy ilman kossuu
tralallalalalaaaaaaaaaaa
kuka *oikea* mies käyttäs tuollaista nimeä kuin kiva mies......hyh hyh,ei kannata pyllistellä kivanmiehen lähellä ja pierutkin on lentosuukkoja :o)
tralallalalalaaaaaaaaaaaaaaaaa
,,,olet todella idiootti,ei voi muuta sanoa!!!
älä sinä huutele puskasta yritä vain jutella sielä mikäs siinä on että juuri sinua ärsyttää toisten kirjoittelut . Chatti on vapaehtoinen ja siellä on ihan jokainen joka haluaa jutella .
Onneksi on ihmiset erilaisia ja sieltä löytää seuraa jos haluaa . Joku jos ärsyttää se on niin helppo se ruksi laittaa ,mutta taitaaa olla vain niin että et halua olla huomaamatta juuri heidän asioita. seuraat vain tiiviisti mitä he joita tarkoitat juttelevat ,miksi kiinnostaa kysynpä vaan ??? Jos kiinnostus on muuhun silloin myös juttelee siellä niidne toisten kanssa joiden ajattelee olevan yhteisellä aaltopituudella.
On muuten niin että jokaisen ei pidäkkään jutella samaa ja samalla tavalla se vasta ikävystyttävää on . Muuten noi ikärajatkin on ihan vain huvin ja viitteeellisyyden vuoksi siellä ei mitään oikeita ikärajoja missään huoneessa ole.
50 1 llä on kuitenkin aika paljon juuri alle 50 vuotiaita naisia ja miehiä jos ikää katsotaan niin pitäis siirtyä sinne nelikymppisiin niiden eikä norkoilla ja vonkailla siellä aikuisten 50-60 huoneissa lainkaan .
No tuskin on montaakaan sellaista jotka ois 60 siä jutelemassa yleensä kaikki on alle sen kuudenkymmenen, ja olenpa huomioinut että se 60 huone on valloitettuna yleensä niiden 40 llaisten ja muutaman vanhemman .
Aina sopu sijaa antaa ja älä tule sattiin jos se on noin vaikeaa ole omassa läjässä vaan
oliko se nyt sitten niin että mummot saa mellastaa ja meidän muiden on se nyt vaan hyväksyttävä ???
sekö on sitä sopua ja mukavaa yhdessäoloa sätissä??
Annappa mummojen pitää hauskaa siellä.
Pane sinä vittu päähäsi ja lennä Havajille;)
Olet kuitenkin vaan niin kateellinen kun sulla ei ole niin hauskaa....Typerys
Osu ja uppos.Miks hei teitil on aikaa niin perskeleesti päiväl ja yöl en ite ymmärrä.Ootteko mummot känkkäränkkii ihan kaikki (ei kyllä mä tunnen mukaviiki 50 ;sta)mut känkkänät mitkä ylellä mouruu ni helkuttii vaa;-).
Höpöhöpö!!!!!
Mummot mellastaa??????..........Mene sinä muualle oikuttelemaan siitä, tai ota lääkkeesi ennekuin tulet chattiin.
Kuule eiköhän olisi parempi, että siirtäisit sinä sen puskas muualle.
Taidat olla alaikäinenkin tuohon 50 -huoneeseen ja 60 -huoneeseen on kaiketi tarkoitus mennä sitten vasta, kun ko. virstanpylväs on ylitetty. Me emme ole ja pysymme tuossa 50 -huoneessa haluat tai et!
Manrukka on yksi sätin piristysruiskeita ja hänen "humalansa" on kyllä syntymähumalaa eikä muuta. Ellet satu tietämään, niin hän ei juo eikä nykyisin enää edes tupakoi.
Olis kaino ja vieno pyyntö, jos menisit itse siihen huoneeseen mikä on tarkoitettu vain tosikoille, kiitos!
onhan tää nyt kumma, homma jatkuu, ensin on itketty sefuista viikkotolkulla ja nyt kun se puoli on kunnossa, nyt on keksitty muuta.
milloinkas se hyvä meininki sais siellä olla? mene nyt helvetissä ehdottamaan ylijumalille suomeen, että perustetaan manrukka klubi. tiedätkö mitä silloin tapahtuisi? kaikki siirtyis klubille ja mitä sitten tapahtuisi?
kirsikka kaitsis sua ja niitä kuuttakymmentä pillun vonkaajaa, jotka eivät vielä erota veen ja peen eroa. ja sulle itkuiikka ihan tiedoksi, tämä manrukka kyllä vastaa huutoonsa, entä sinä? eiköhän oteta ja selvitä välillä. muuten mäkin oon alaikäinen ja vielä pitkään.
oikeella asialla jo vuodesta....
saa painua 40 tai 60 chattiin, jos ei 50 ykkönen miellytä ja mee mihin tahansa kakkoseen nahkaasi paikkailemaan senkin kaino vieno puskastahuutelija!
eiköhän annata pölyn laskeutua ja iloitellaan niinkuin ennenkin ja toivotaan, että ne jotka ei meistä mummoista tykkää, viitsisivät ruksata meidät pois. Senhän tekisi itsekin heidän hyväkseen, mutta kun tekniikka ei vielä anna myöden. Turha meidän on pahoittaa enempää omaa ja toisten mieltä, kun tässä harmaassa syksyssäkin on kaikilla kestämistä tässäkin. Minulla on uusi
uusi kutomustyö aluilla ja siitä mielelläni illalla kerron samalla kun kyttään itseäni paljon nuorempia miehiä, joita chattiin onneksi aina tulee. Vanhempiin herroihin suhtaudun tietenkin tosimielin ja -toimin, varokoonpa vain kaikenlaisia nahkojaan:))
ja minulla ne savityöt nyt IN, yötä myöten savessa kaulaani myöten;)..ja eihän sitä tiedä, jos harrastuksensa (chat chat chaa) parista vielä jonkun fiksun miehen kylkiäisekseen saa, mutta kuin käy nykyisten sitten;)..LOL!!!!!
Ihanaisia kutomusiltoja Sinulle
toivoo Cher...nainen savesta;)
P.S. Laskeudu pöly....hölyn!!!
Onkos sinun pakko tulla joka ilta viisikymppisten
chattiin jos ei seura miellytä?
Mene sinne mistä olet tullutkin!
Niin....vaikka eipä sinunlaistesi kirjoitukset paljoa muita hetkauta kun ei ole kanttia laittaa omaa nikkiä edes alle.
siin oot oikees ..miekii voisi haukkuu vaik ketä tääl toisel nikil.....jos oisi tuommone ko nää on.
Oma nikki ko on kirjotuksen alla ni tieää,,,ei ehkä ihmistä..mutta nikin,vaan kun niillä ei ole kanttia sitä tehä ko perättömii haasteloot niiko ei ois alaleukaa;))))
Minnuu naurattaa makkiist tämmöne,))))heheheheh
kauhistusta....viäntää savoa tääkin mummo....eikö yhdessä ristissä olis tarpeeksi yhdelle ihmiselle
Opettele tuntemaan murteet ennenkuin tulet
arvostelemaan! :(
helkutin tyhmä ja tympee ämmä oot Manrukka!
helevetti, eihä tiäl o ku vuan savostelijoita ...
Sinulle ; että Sinä olet Fiksu,Ihana,Huomiota saava,Kaikkien rakastama,,,Kertakaikkiaan täydellinen ihminen!!!!
Kaikkea Hyvää Sinulle ja anna anteeksi tympeyteni ja tyhmyyteni...katsos kun kaikki ei ole luotu niinkin fiksuiksi kuin SINÄ;;;)))))
HAH HAH HAH HAHAAAAAAAAAAAAAA!!!!
Nyt sanoit aivan naulankantaan tolle idiootille!
On nimittäin hävettävän tyhmä ihminen *sanompa* nimimerkki...Mua nolottaisi olla tollainen.
Ole vaan Manrukka alias KivaNainen juuri sellainen kuin olet.
Olet loistava ja fiksu nainen,huumorintajusi on vertaansa vailla! Sen osoittaa jo suhtautumisesi näihin ääliöitten kirjoituksiin!
Naura vaan....ja nauretaan yhdessä!
Voiko joku ihminen olla noin kateellinen toiselle?
Mene hyvä ihminen pois koko chatistä jos on noin vaikeaa!
Olet todella TYHMÄ ÄÄLIÖ ITSE!
Onkohan sinulla kaikki kotona korvienvälissä?
Vai "kaino vieno pyyntö"............hah hah!
Kaiken maailman idiootteja tää maalima päällään
kantaa! Ompeluseurat on ja ne pidetään aina viisikymppisissä. Kuka haluaa tulla niin teretulemas (alaikäiset olkoot omissa karsinoissaan jos meitä pitää vaan mummotella ja moittia)
Sinulla muistaakseni on muita menoja
tänä iltana ettet pääse---eiks nii? hih hih
Perustakaa marisijat oma huone. Käykää siellä lennokasta ja älykästä keskustelua .. ilman haleja .. ilman puseja .. ilman huumoria.
Kun kerran noin paljon älliä löytyy.. niin eikö tuota voisi puskasta huutelija ja muut samanhenkiset ikuiset marisijat kehittää???
Siitä ja menox::)) eks niin::)))
olipas HYVÄ tappelu:))))))))))))))))))))
viipyy, onko tietoa? Mun mummoni muni mun mummoni, mun mummoni muni mun, mutta kukko ei muni! Munijoitten munijaa, munijamestaria kyselen, mutta jos munimistaan aikoo jatkaa, niin parempi pysyä piilossa!
naamaansa näyttää sätisä, jo muni varmaan tarpeeksi!
Tiedoksi:KM sairastaa,ollut kuulemma sairaalassakin,että se siitä SINULLE MUNAPÄÄLLE!!
PS!!SINULLAPA SE OIKEIN MUNIVISTA MUNIVIN MUMMO ON TAI ON OLLUT,MUNI ITSENSÄ JA VIELÄPÄ SINUTKIN,HAHAA!MISTÄ ÄITEES TULI???
munastahan me kaikki tulleet olemme, mun tietääkseni, vai oletko toista mieltä?
Kuulostaa ...öhöm!!!aivan Kirsimaarialle tai kätyrilleen Jasminalle...tämä kirjoitus!
Sellaista se on ,että joskus joudutaan sairaalaan!
Se ei sinänänsä ole kiva asia kenenkään kohdalla.
Mutta juttuhan ei alunpitäen olekkaan nyt tällä kertaa ollut Kirsimaariasta tai hänen poissa olemisestaan,,vaan ihan muusta...eikä alunperin kai KivankaanNaisen haukkuminen ollut tarkoitus!
Täällä vaan kummasti nuo jutut rönsyää...
Eiköhän olla ihan vaan sovussa kaikki täällä
niin on paljon kivempi.
KivaNainenkin jos poistuisi ei olisi kivaa!!
Eikä siksi mun puolestani Kirsimariakin sopii mukaan joukkoomme!!!
Oikein hyvää syksyä kaikille!!!!
K.o kanavalla on kukkopoikana kalat44 ja seurana yleensä alle 50 vuotiaita. Heille kuuluisi 40 huone. Mitä järkeä on asettaa ikärajoja, jos niitä ei valvota.Joukossa on marco16v. myös, joten suurin osa on 50 huon eessa alaikäisiä. Sefut ja muut valvojat häätäkää alaikäiset sieltä pois, niin huone rauhoittuu. Tämä on kaino toivomukseni, sillä en viitsisi alaikäisten kanssa jutella.
Samaa olen ihmetellyt, jopa sefukin AT on alaikäinen ja hänen perässään näitä nuoria tulloo.
At, kalat (kukkopoika), ja moni muu, menköön 40 minne kuuluu rauhoittuisi huone todella, ei enää olis sefua joka kiroilee ja antaa luvan muille valituille tehdä samoin, sekä puhua härskiä, kuten tekee itsekkin. Huone oli ennen rauhallinen ja mukava samaa ei voi sanoa nyt, 50 on kuin pahantapaiset nulikkalauma härskeineen juttuineen ja kiroiluineen mellastaisi. Siirtykää muualle kaikki kakaramieliset ja alaikäiset, niin saadaan rauha, AT mukaan lukien. Kiitti, jokapäivä oon tätä melskettä katsellut ja ihmetellyt, please POISTUKAA!