Voi typeryys mitä Harakka suustaan päästeli, haastatellessaan elokuvaohjaaja Renny Harlinia, Harakka töksäytteli mm että sulle ei varmaan siellä hollyvoodissa anneta noin suurta projektia kuin tuleva Mannerheim elokuva olisi? voi helvetti sentään, sitten harakka möläytti että Jokinen sentään sai elokuvaansa oscar voittajan, mitä antaisit Jokiselle neuvoksi? voi helvetti sentään.
Eikö näin itsenäisyyspäivänä olisi ollut paikallaan olla kohtelias haastateltavaa kohtaan joka on vienyt hienosti Suomikuvaa maailmalle, onhan Renny Harlinin elokuvissa useasti vilahtanut aito suomiteema, ja muutenkin Renny Harlin on aina ollut kiitollinen Suomalaisuudestaan, hän ei ole sitä piilotellut eikä hävennyt.
Hyvää itsenäisyyspäivää Suomen suuripoika Renny Harlin, ja onnea tulevalle isänmaalliselle projektille.
TIMO HARAKKA
5
1067
Vastaukset 5
- huolittu miestä
linnaan, mutta toinen "sankarista" kertovan animaation tuottaja oli siellä.
- ihmettelin myös
Harakan katkeran sävyistä sanamuotoilua, tuntui kuin olisi ollut jotain henkilökohtaista kaunaa tuota Harlinia kohtaan, kaipa se oli kuitenkin vain kateutta.
- ärsytti katsoa
Harakan käytös oli käsittämätöntä ja omahyväistä, itsekeskeistä loanheittoa. Harlinin lisäksi Harakan suuresta suusta putoili sammakoita myös rouva Jungerin kengille: "olet päässyt lipumaan piireihin" tms.
Eikö TV1 voisi laittaa Harakan sinne minne kuuluukin: 90-luvun muistoihin ja ruudusta siis pois? - Ressukka timo
ärsytti katsoa kirjoitti:
Harakan käytös oli käsittämätöntä ja omahyväistä, itsekeskeistä loanheittoa. Harlinin lisäksi Harakan suuresta suusta putoili sammakoita myös rouva Jungerin kengille: "olet päässyt lipumaan piireihin" tms.
Eikö TV1 voisi laittaa Harakan sinne minne kuuluukin: 90-luvun muistoihin ja ruudusta siis pois?Olipa kerran timo torakka, jossa oli vähemmän tervettä kudosta kuin miestenhuoneen torakassa.
- piikalikka
Ressukka timo kirjoitti:
Olipa kerran timo torakka, jossa oli vähemmän tervettä kudosta kuin miestenhuoneen torakassa.
Harakan tyylihän on aina tuota samaa onpa joulu tai juhannus.Eihän nimi miestä pahenna jos ei mies nimeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762986
- 601244
- 41019
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160967Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....57937- 84830
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.173820Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e197801Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216763- 7726
- 62669
- 53667
- 59666
- 67646
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21608Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131581Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66569Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32558- 34527
- 55518