Miesten suusta kuultua

"Älä laihduta, sulla on just sopivat tissit!"

Kommentti tuli itseäni nuoremmilta miehiltä, jolle mainitsin siitä, että aion laihduttaa vielä 10 kiloa (jolloin olisin painoindeksin mukaan normaalipainoinen). Isot rinnat olivat ihan hauskat, mutta olen jo tottunut ajatukseen, että joudun luopumaan niistä. Puoliso ei ota painooni (tai muutenkaan kenenkään ulkonäköön) kantaa.
92006
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

lihavan tytön helmojen alla on ainainen Juhannus!

Äänestä
  • Toivotettiin Isännälle ikä pitkä ja Emännälle
    perä leviä.

    Äänestä

  • On myös sanottu, että lihavat on aina leppoisia, mikä ei todellakaan pidä paikkaansa. Jokainen on mikä on, on lihava, laiha tai jotakin siitä väliltä.

    Äänestä

Olisko tää se tavallisin yleistys: lihavat miehet on kyvyttämiä ja lihavat naiset on aina valmiina?

Äänestä

terveys on paljon tärkeämpi kuin tissien tai perseen kauneus, ylipaino tappaa!

Äänestä
  • syömättömyys tappaa, monet sairaudet tappavat yhtälailla laihoja, norm. painoisia ja lihavia, sodatkin tappavat. Nimenomaan terveys on tärkeintä, myös henkisellä tasolla, että hyväksytään toinen toisemme sellaisina kuin olemme lihavina, laihoina ja normaalipainoisina. Kuitenkin tämä elämä, noin 80 vuotta on loppujenlopuksi niin lyhyt aika, että sitä ei kannata tuhlata ylipainoisten arvostelemiseen, kukaan meistä ei jää maanpäälle ikuisiksi ajoiksi, ei terveet hoikatkaan.

    Äänestä

"mahtava peräsin ja pulleat purjeet"

Äänestä

158cm/50kg mitoilla ja silti isorintainen nainen täällä.Ei ne tissit aina ole lihavuudesta/laihuudesta riippuvaiset,olenhan itsekkin muhkea tapaus vaikka "lihava" en ole.Löytyy persettä ja rintaa miesten mieleen :)

Äänestä
  • Olen sellaista tyyppiä, jolla kilot jakautuvat tasaisesti. Oli painoa minkä verran tahansa, rinnan ja lantion ympärykset ovat keskenään yhtä suuret. Ollessani samantapaisissa mitoissa kuin sinä rintojeni koko oli B, ja äkillisen painonnousun jälkeen DD. Normaalipainon ylärajalla kuppikokoni olisi luultavasti C.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pieni pyöreä kirjoitti:

"Älä laihduta, sulla on just sopivat tissit!"

Kommentti tuli itseäni nuoremmilta miehiltä, jolle mainitsin siitä, että aion laihduttaa vielä 10 kiloa (jolloin olisin painoindeksin mukaan normaalipainoinen). Isot rinnat olivat ihan hauskat, mutta olen jo tottunut ajatukseen, että joudun luopumaan niistä. Puoliso ei ota painooni (tai muutenkaan kenenkään ulkonäköön) kantaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu