ceediini ja nyt on sitten se mielestäni ainoa "puute" eli hyvät pitkät valot autossani korjattu. Hella comet 300ff soikeat valot sopivat lisäksi ulkonäöllisestikin mielestäni todella hyvin säleikköön soikean KIAmerkin "kavereiksi.
Kaveri jolla xenonit golfissa kehui tätä "sijoitustani" jopa paremmaksi kuin omaansa ainakin lumisateessa jolloin xenot hänen mukaansa häkäisevät, itse en ossaa sanoa kun ei kokemusta.
Kaveri jolla xenonit golfissa kehui tätä "sijoitustani" jopa paremmaksi kuin omaansa ainakin lumisateessa jolloin xenot hänen mukaansa häkäisevät, itse en ossaa sanoa kun ei kokemusta.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Golf mies tietää kyllä alemmuudentunteesi onnettoman autovalintasi vuoksi ja yritti keksiä edes jotain positiivistä vaikka oikeasti mielessään ajatteli että toikun ton ruppanan pilaamaan pihaa jossa laatuautoja ennen sekä pelkää jopa asunnon sekä alueen arvostuksen rajua laskua.
tuo sitä pelkää kun asuu katsos 20kilsan päässä ja omistaa maata ja metsää, itse olen myös tilanomistaja... että "pyöri sinä vaan "pihallas" ja kattele muitten autoja,onneton rääpäle!
..superhuonon itseluottamuksen omaavia jotka hankki auton naapureita nuoleskellen ja maksat ittes niin köyhäks ja kipeex et pankki myy rivariasuntos alihintaan ja nukut sitten autossas kunnes sekin viedään.
paskanjauhajalla ole omaa kämppää, eikä autoa - ainakaan niin arvokasta, että siihen lainaa tarvittas. 500 euron "just ja just leimaan" Corolloja ja Datsuneita pystyy ostamaan päivärahallakin, varsinkin, kun asuu vanhempiensa peräkammarissa. Tuo kaveri voi vaan haaveilla uusista Golfeista ja cee´deistä. Kunhan huonon itsetunnon pönkittämiseksi käy vinoilemassa tällä palstalla tietokoneella, jonka vanhemmat on hänelle ostaneet.
Täällä on hyvä jauhaa anonyyminä, mutta jos jotenkin sais selville tuon kaverin taustat, niin jotenkin tuohon tapaan tarina menis. Korkeintaan vuokralla jossain luukussa. Eikä kunnon uutta/uudehkoa autoa ei hänellä ole ja siksi käy täällä kateellisena mollaamassa merkkiä, jonka itse kokee jotenkin vähemmän arvostetuksi, kuin oma vanha ritsansa.
Eipä tulis teistä selvännäkijöitä eikä ennustajia, ei vois enempää väärin analyysit mennä !!!!
Mutta: sehän nimenomaan tekee tästä hauskaa :):):)
minulle nimittäin.
Autoja on, useita, yksi sellanen joita Suomessa 3 kpl, ovh 300000, lohtuna, tää on vaan toisiks uusinta mallia.
Kukaan ei usko !?, hyvä ei pidäkkään uskoa mutta kerrankin tositarina.
Huvitus on vilkas mielikuvitus, se siivet selkään saa!!!
ihmetellä - jos omistat kerran jonkun harvinaisen Porschen tms. useita autoja - että mikä saa teikäläisen tulemaan Kia-palstalle haukkumaan tavallisten ihmisten kovalla työllä ostettuja menopelejä ja joihin he ovat itse tyytyväisiä??? Ylläoleva "henkilöprofiili" ennusti huonoa itsetuntoa ja katetutta köyhyyden takia, ilmeisesti kysymyksessä onkin vain pelkkä huono itsetunto. Kohoaako se täällä kommentoimalla??? Ne tyypit, jotka tiedän kykenevän ostamaan vaikkapa uuden ferrarin, eivät varmastikkaan pyöri Kia-palstoilla heittämässä vettä myllyyn. Heille on varmasti olemassa omat palstansa, jossa saavat taputella toisiaan selkään.
Ja muuten: cee´d kuskit tosiaankin ajavat uusimmalla mallilla.
nyt ottako tämmöisiä kiala viulu teinipojan juttuja vakavissanne,ajelkaa kioilla ja olkaa niistä onnellisia
...no en minä nyt muista, että oliko "Siidin" lisävarusteissa edes kaasupurkausvaloja saatavilla, mutta kaiken kaikkiaan varusteluettelo on säälittävän lyhyt:-)
Minun on esimerkiksi helppo luetella toistakymmentä varustetta, joita autossani on, mutta KIA-merkkisiin ei saa edes rahalla!
Renut tuntien myös paljon kaikenlaisia vikoja, joita cee´diin ei saa edes rahalla. Aika moni autoilija varmasti ottaisi kuitenkin ennemmin sen cee´din niillä säälittävilläkin varusteilla, kuin Renaulttisi, jonka varusteista arvatenkin puolet on tälläkin hetkellä "pimeenä".
Jos suinkin viitsit, niin luettele ihmeessä ne toistakymmentä autossasi olevaa varustetta. Olisi ihan mielenkiintoista. Verrataan vaikka sitten Sportagen varusteisiin, niin on auto lähempänä Grand Espacen sarjaa.
rellumies on taas eksyny väärälle sivulle,toisaalta, ei ka se oo mikään ihme kun on auto joka näyttää samalta edestä ja takaa.
Tuo käy täällä n. parin kk. välein heittämässä jotain älykääpiöprovoa kunnes, joku sanoo sille ISON sanan ja tuo itekkin ymmärtää miten säälittävä on kun ajelee työmoraalittoman ranskalaisen rakentamalla tekeleellä ja häviää taas omille ranskis-sivuilleen.
tuon automallisi ja luulis et noin RUMAN AUTON omistaja häpeäis niin ettei ainakaan tekis siitä nimierkkiä.
Kyllä silä pesää irtoo paljon paremmin kun jollain mitäänsanomattomuuden huipulla eli Kialla !!
T: Adonis 22
saattais kelvata mutta kyllä se linnun(tipujen)pelättimenä toimii kaikist parhaiten!
ceed on tosi upee ja varsikin proceed ja aattelin täs kohtpuolin hankkii sellasen.
jollain konstilla saa vai onkohan vaan kuullu "isoilta pojilta"....
piinattu-rellu hyvä auto on, sillä saa pesää jäniksiltä tien varressa kun odottelee hinausautoa.
(Olisiko nyt se 10. kerta ja ilmainen hinaus.)
nuo hella valot ja myös säleikköön asennettuna.
Pistin vähän pidemmän pultin ja isompi prikka ja kyl ovat niin jämäkästi kiinni ettei tukirautoja todellakaan tarvi, niinkuin joku tääl jossain kesk.väitti.