Kuusi Kainulaista

ulkomaalaisten toimesta niin että paska tursusi lahkeista, vaan palstalla ollaan ihan hiljaa?
6992
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eihän tällä palstalla juuri muut käy kuin koprofiilit.

Eikä heitä kiinnosta eestiläiset tai sotkamolaiset saatika sitten heidän tappelunsa.

He kyttäävät mieluummin koirien tekemisiä. xD

Äänestä

kieltämättä kyllä hieman tragikoomista että sotkamolaisia pieksetään Suomen itsenäisyyspäivänä kuntaylpeyden sympoolilla - pesäpallomailalla!!

Äänestä
  • virolaiset, jotka ei millää meinanneet päästä pois venäjän vallan alta. kertooko tämä jotakin sotkamolaisista? kusessa oltaisiin jpos suomen itsenäisyys olis sotkamolaisten varassa. ;))

    Äänestä

  • syvä ja pitkä viilto tuosta nöyryytyksestä jää sotkamolaisen miehen itsetuntoon? :))

    Äänestä

meni heti ensimmäisessä uutisessa tapauksesta kertomaan että kyseessä olivat virolaiset. Jos olisi kerrottu vain että ulkopaikkakuntalaiset niin palsta olisi täynnä parin aktiivimamuhysteerikön vuodatuksia mamujen hyökkäyksistä.

Äänestä

pesäpallomailan heiluttaminen enää olekaan sotkamolaisten leipälaji - vaan virolaisten kukkopoikien?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hakattiin kirjoitti:

ulkomaalaisten toimesta niin että paska tursusi lahkeista, vaan palstalla ollaan ihan hiljaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu