Bullikamuja säännöllisesti

iloisen enkkubullin omistajat

noh kokeillaas nyt täällä, elikkäs meillä on 6kk ikäinen englanninbulldoggi poika Brutus(lempinimi Nöppi)
ja olisimme nyt etsimässä Brutukselle mukavaa kaveriporukkaa Porvoosta, mieluiten jos kaikki poikabullien omistajat löytäisivät toisensa,meillä kun poika tykkää "pökkiä" niin suojataan ne tyttöbullit näin "vahingoilta".
meidän poika tykkää ihan kaikista, koirista ja kissoista ja lapsista ja vanhuksista eli kiva kaveri olisi tiedossa=)
meidän pikku poika kaipaisi kovasti kavereita ympärilleen, mutta niitä on vähän hankala löytää kun koirapuistot ovat useimmiten tyhjillään ja metsälenkillä ei kovinkaan montaa koiraa tule vastaan että jos sovittais vaikka 1-2 tapaamiskertaa viikossa näin aluksi.
ilmoittele jos kiinnostuit:
[email protected]

2

475

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kutsutaan

      bullterriereitä..

      • aivan sama,onko väliä?

        no voivoi..onpa kamalaa..ja kyllä englanninbulldoggejakin kutsutaan bulleiksi/enkkubulleiksi BTW..aivan sama..mene ja aikuistu äläkä kirjoita turhanpäiväisiä.
        varmaan olet yksi palstan provoista..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2117
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1279
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      32
      1190
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1058
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      151
      918
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      866
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      747
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      746
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      716
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      682
    Aihe