Kovasti miettinyt että mitä sitä ostaisi kummitytölle lahjaksi. Vanhemmat eivät osaa antaa vinkkejä.
Enkä haluaisi ostaa mitään turhaa.
Ehdotuksia?
Saa maksaa paljonkin.
5-vuotiaalle tytölle lahja
8
4303
Vastaukset
- antaa ostapas
vaatteita. Myönnän että vihjeeni on persoonaton, mutta itse tiedän että kaunis pusero tai takki tms. ilahduttaa siinä missä lelukin. Tuon ikäisellä vaatteet jäävät helposti pieniksi jo ihan kasvun takia ja kuluvat kun konttaillaan ja puuhastellaan. Vaatelahja ei mene useinkaan rikki lapsen käsissä toisin kuin lelujen kanssa on tapana käydä = ). Itse olen vielä taskuihin ja sukkiin sekä lapasiin piilotellut pientä kivaa löydettäväksi.
- _Nemo_83_
että niitä menee ja tarvitsee aina. Mutta en halua ostaa vaatteita.
- kdkdkdkdkdkdkd
_Nemo_83_ kirjoitti:
että niitä menee ja tarvitsee aina. Mutta en halua ostaa vaatteita.
Itselläni on viisivuotias tyttö ja sillä peruusteella uskallan ehdottaa esim teatterilippuja lahjaksi johonkin lastennäytelmään. Elokuvaliput on myös aika kiva juttu. Siihen voi vielä lisätä ehdotuksen, että viet itse tytön esitykseen ja jätskille niin samalla saavat vanhemmatkin lahjan eli ilmaisen lapsenvahdin pariksi tunniksi. Jos mahdollista niin mielestäni kulttuuriin ja kahdenkeskiseen aikaan kannattaa aina panostaa. Hyvää Joulua!!
- Minä_Itte
kdkdkdkdkdkdkd kirjoitti:
Itselläni on viisivuotias tyttö ja sillä peruusteella uskallan ehdottaa esim teatterilippuja lahjaksi johonkin lastennäytelmään. Elokuvaliput on myös aika kiva juttu. Siihen voi vielä lisätä ehdotuksen, että viet itse tytön esitykseen ja jätskille niin samalla saavat vanhemmatkin lahjan eli ilmaisen lapsenvahdin pariksi tunniksi. Jos mahdollista niin mielestäni kulttuuriin ja kahdenkeskiseen aikaan kannattaa aina panostaa. Hyvää Joulua!!
Muistan omasta lapsuudestani kuinka tätini vei minut teatteriin ja jätskille. Todella hieno idea.
- tohvelisankari
- tiptop-mama
Esim. Prinsessa-lehden vuosikerta?
- on tytöille
prinsessoja, linnoja, huvimajoja... kestää käytössä ja voi käyttää vuosia.
- josssu1
PS4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328364Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4797612SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2215692Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en964752Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1094486Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1564447Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254365Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr134202Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03840