Kovasti miettinyt että mitä sitä ostaisi kummitytölle lahjaksi. Vanhemmat eivät osaa antaa vinkkejä.
Enkä haluaisi ostaa mitään turhaa.
Ehdotuksia?
Saa maksaa paljonkin.
5-vuotiaalle tytölle lahja
8
4295
Vastaukset
- antaa ostapas
vaatteita. Myönnän että vihjeeni on persoonaton, mutta itse tiedän että kaunis pusero tai takki tms. ilahduttaa siinä missä lelukin. Tuon ikäisellä vaatteet jäävät helposti pieniksi jo ihan kasvun takia ja kuluvat kun konttaillaan ja puuhastellaan. Vaatelahja ei mene useinkaan rikki lapsen käsissä toisin kuin lelujen kanssa on tapana käydä = ). Itse olen vielä taskuihin ja sukkiin sekä lapasiin piilotellut pientä kivaa löydettäväksi.
- _Nemo_83_
että niitä menee ja tarvitsee aina. Mutta en halua ostaa vaatteita.
- kdkdkdkdkdkdkd
_Nemo_83_ kirjoitti:
että niitä menee ja tarvitsee aina. Mutta en halua ostaa vaatteita.
Itselläni on viisivuotias tyttö ja sillä peruusteella uskallan ehdottaa esim teatterilippuja lahjaksi johonkin lastennäytelmään. Elokuvaliput on myös aika kiva juttu. Siihen voi vielä lisätä ehdotuksen, että viet itse tytön esitykseen ja jätskille niin samalla saavat vanhemmatkin lahjan eli ilmaisen lapsenvahdin pariksi tunniksi. Jos mahdollista niin mielestäni kulttuuriin ja kahdenkeskiseen aikaan kannattaa aina panostaa. Hyvää Joulua!!
- Minä_Itte
kdkdkdkdkdkdkd kirjoitti:
Itselläni on viisivuotias tyttö ja sillä peruusteella uskallan ehdottaa esim teatterilippuja lahjaksi johonkin lastennäytelmään. Elokuvaliput on myös aika kiva juttu. Siihen voi vielä lisätä ehdotuksen, että viet itse tytön esitykseen ja jätskille niin samalla saavat vanhemmatkin lahjan eli ilmaisen lapsenvahdin pariksi tunniksi. Jos mahdollista niin mielestäni kulttuuriin ja kahdenkeskiseen aikaan kannattaa aina panostaa. Hyvää Joulua!!
Muistan omasta lapsuudestani kuinka tätini vei minut teatteriin ja jätskille. Todella hieno idea.
- tohvelisankari
- tiptop-mama
Esim. Prinsessa-lehden vuosikerta?
- on tytöille
prinsessoja, linnoja, huvimajoja... kestää käytössä ja voi käyttää vuosia.
- josssu1
PS4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658416KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4487560Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743864Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563629Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542745Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211681