kannattaako liikkua

taxilla?
Olen siis lähdössä Tukholmaan, enkä osaa oikeastaan yhtään ruotsia...engantikin on yhtä onnetonta.
Silti ois kiva käydä luonnonhistoriallisessa museossa ja sielä outlet-myymälässä..
Kuinka noihin helpoiten löytäisi tiensä?
Onnistuukohan tämmöseltä tumpelolta...? Vai eksynkö heti alkuunsa..
1791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luonnonhistorialliseen museoon pääset helposti tunnelbanalla eli metrolla. T-centralenilla eli keskusasemalla valitset punaisen metrolinjan, joka menee suuntaa "Mörby Centrum". Jäät metron kyydistä Universitetet-asemalle eli yliopistolla ( 4. asema t-centralenilta). Metroasemalta käännyt vasemmalle ja kävelet noin 200 m ja näet valtavan pytingin. Siinä se on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-lund- kirjoitti:

taxilla?
Olen siis lähdössä Tukholmaan, enkä osaa oikeastaan yhtään ruotsia...engantikin on yhtä onnetonta.
Silti ois kiva käydä luonnonhistoriallisessa museossa ja sielä outlet-myymälässä..
Kuinka noihin helpoiten löytäisi tiensä?
Onnistuukohan tämmöseltä tumpelolta...? Vai eksynkö heti alkuunsa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu