mielenkiintoinen rapu?

oinasmääään

mietin tässä, et oottekste ravut aina sellasia haaveilevia, mystisiä ihmisiä? meinaan, et tunnen pari rapua, jotka haaveilee ja on omissa maailmoissaan.

Johtuuko se siitä, et teidät luokitellaa horoskoopissa luoviksi, mysteerisiksi, jokseenkin yliluonnollisiksi (?), oveliksi jne?

Mun tyttöystävä on rapu ja on todella erikoinen ja mielenkiintonen sen takia, että en ikinä voi tietää mitä sen päässä liikkuu ku se on nii, nii... OVELA?

6

1818

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marika--

      ..en voi tosiaan muuta tähän sanoa :D

      Itse olen siis nuori rapunainen ja aika pahasti osui kuvauksesi itseeni :)

      Vaikka en tarkoin voikaan sanoa, minkä kuvan annan itsestäni ulkopuolisille ja miltä vaikutan, niin kyllä minä olen myöskin tuollainen.

      Olen hyvin hyvin hyvin mietteliäs :) Sekä hyvässä että pahassa. Mietin ja ajattelen paljon, myöskin haaveilen. Niistä vain murto-osan sanon ääneen tai paljastan todellisia ajatuksiani ja tunteitani, sillä niin paljon asiaa löytyy!

      Tähän täytyy vissiinkin lisätä poikaystäväni kommentit minusta, sen verran lähelle ne osuivat. Jo ensimmäisestä tapaamisesta asti, hän on sanovat vaikuttavan hyvin mielenkiintoiselta, erikoiselta, mietteliäältä, mystiseltä, salaperäiseltä.

      Välillä kuulema vaivun siihen erikoiseen katseeseen, mitä hän ei saa mtn selkoa ;) Olen kuulema niin miettiliään näköinen ja samalla salaperäinen ja viekas (?). Mutta ei se mtn sillä siihen tämä mies ainaki jäi koukkuun :)

      En voi kylläkään muiden rapunaisten puolesta vastata, mutta itseeni tämä upposi aikalailla, ja olen kieltämättä aika erikoisen mietteliäs ja samalla haaveileva, mutta erityisen mystinen myöskin :)

      • hfddadada

        minun mystisyys taitaa johtua paremmin skitsofreniasta kuin astrologiasta...


      • on sairautena
        hfddadada kirjoitti:

        minun mystisyys taitaa johtua paremmin skitsofreniasta kuin astrologiasta...

        mielenkiintoinen ja moniuloitteinen. Ehkä se selittää sen mystisyydenkin, mutta varmasti sinun oma luonteesikin vaikuttaa. Toiset vaan ovat salaperäisempiä kuin toiset.


    • oikkuri

      Nyt en kyllä rapua tunnistanut, ainakaan rapumiestä.Pitkä on taival yhdessä, mutta mitään mystiikkaa tai yllätyksellisyyttä ei ole näkynyt.Paremminkin tylsää ja tarkkaan suunniteltua kaikki.Oma elämänilo tässä menee. On mustis ja haluaa pitää naisen neljän seinän sisällä luoden illuusiota omasta pienestä pesästä, johon ei ulkopuoliset saa tulla sekaamaan. Tai tietenkin saavat hänen tuttunsa, mutta ei ne, joita hän ei tunne (eikä halua tutustuakaan). Takertuva.

      • rapumiehesi

        nouseva merkki on härkä,niin voipi olla tylsä tapaus :D.kantsii vähän laajemin aatella eikä yleistää jos sulla on tylsä mies niin kaikki ei ole samallaisia.miks muuten olet sitten tommoseen mieheen retkunut,kai se sustakin jotain kertoo ; ).


      • eniten rapunaisissa

        kuin rapumiehissä. En tiiä miksi tarkalleen juuri näin, mutta itse vesimiehenä ja bi-seksuaalina olen kokenut rapunaiset huomattavasti todella mystisiksi, mysteeriksi, kuin muut.

        Et silleen. Rapumiehet on enemmän semmosii kilttejä, rauhallisii jätkii.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      253
      1063
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      880
    3. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      223
      832
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      831
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      69
      706
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      58
      664
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      100
      604
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      531
    10. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      37
      509
    Aihe