Hei taas kaikki pokerin ystävät.
Johan oli valtava tappio, minkä Ilari oli kärsinyt pelattuaan Full Tiltillä high stakes No Limittiä.
Herran Jumala, tuommoisista summista voi itse nähdä vaan päiväunia ja näin ne vaihtavat yhden päivän aikana omistajaa tuosta vaan.
Lukekoon jokainen itse ja päätelköön sitten:
http://www.nettipokeri.fi/pokeri-uutiset/sahamiehelle-miinusta/
Ei tuohon oikein muuta voi sanoa kuin, että huh huh...toivottavasti Ilari nousee vielä.
Ilari Sahamies ottaa yli megan takkiin
6
1464
Vastaukset
- kapula
No huhh huh!
Mitäs tästä opimme?
Älä pelaa kännissä/krapulassa, ellet satu omistamaan yhtä paljon massia kuin Ziigmund ;)- Maijaland
Tere.
En nyt tiedä kannaatako siltikään pelata krapulassa / kännissä, vaikka omistaisitkin yhtä paljon rahaa kuin Ilari. Itse en ainakaan suosittelisi :)
- foliohattu(ja)
ja sanoo, että Ilari pelaa FT:n piikkiin ja tuokin uutinen on tekaistu uusien uhrien saamiseksi nettipokerin pariin. Sitten he vielä epäilevät sinua jonkin saitin mannekiiniksi, kuten myös tuota toista ketjuun vastannutta. Lopuksi haistattavat minulle paskat ja jatkavat tumputtamista.
- Maijaland
Hei.
Tuossa olet kyllä ihan oikeassa, ihmisten fobiat kaikenlaista linkittämistäkin kohtaan ovat jo niin ääripäähän menneitä, että ei mitään rajaa. Jos joku laittaa jonnekin linkin, niin kohtahan hän on sen ja sen agentti etc... Taitaa olla paranoia lisääntynyt mielialalääkkeiden, viinan kulutuksen ja poliisivaltiomme hellän huoman johdosta :D
Mutta mikä ettei, jos joku sivusto nyt minusta kiinnostuisi, ei muuta kuin porstuasta sisälle vaan ja laittamaan sähköpostia / palkkatarjouksia :D :D
- ja luuserina pysyy
Tais mennä taas kaikki Antoniukselta lainatut rahat. Ilari on aina poikki.
- Maijaland
Moe.
Niin, taisihan se ilari jotain kirjoittaa blogissaa pelistään isokalan, eli wahlroosin kanssa (missä muuten Ilari heittää uskomattoman hyvää läppää ja walle täräyttää vielä paremmalla läpällä ziigmundilta maton jalkojen alta), mutta eiköhän nuo Antoniukselta aikoinaan voitetut rahat nyt menneet kerralla korkojen kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1548546- 664744
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1484448Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233972Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko353513Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423500Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383388- 483143
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422901- 492654