Hei, taasen.
Ilari sitten hieman pelaili Full till Tiltillä Hold'emiä High Stakes pöydässä ja tietenkin No limittiä, mitäpä muutakaan.
Pokerisivutkin sanoivat, että kyseessä olisi ollut suurin yksittäinen kärsitty tappio yhden vuorokauden aikana, ni tiedä siitä sitten, mutta valtava summahan tuo jokatapauksessa.
Vaan lukekaapa itse, kuinka voi käydä krapulaisena:
http://www.nettipokeri.fi/pokeri-uutiset/sahamiehelle-miinusta/
Kertokaapa myöskin, onko tullut minkälaisia kokemuksia itse pelattuasi krapulaisena tai kännissä?
Ilarin pelistä Full Tiltillä
2
933
Vastaukset
- suuret
teoksethan on tehty krapulassa/kännissä.Se on katsos luova tila.
- yönä..
koin bad beatin isohkossa turnauksessa bubblessa.
Otin turnauksen aikana maltillisesti venäläistä vodkaa glögin kanssa ja peli sujui mainiosti tuohon saakka.
Noh... napsautin bad beatin jälkeen koko loppu pullon naamariin ja painelin 1/2 NL käteispöytään parin jäljellä kassassa olevan sataseni kanssa.
Suutuspäissään ja kännissä aloin tunkea jatkuvasti merkkejä keskelle uhkaavissa tilanteissa. Hetken kuluttua kassassa oli 300, 400, 500.. ja joku seiska-alkuinen lukuki siellä oli.
Sitten alkoi muisti pätkiä ja hämärästi muistan kuinka tuli pari kertaa isosti turpiin.
Aamulla oli sellainen muistikuvaz että sinne olisi jäänyt joku 370 taalaa mutta taululla oli pyöreä nolla ja istuin ulkona mutta pöydässä yhä.
Hullun humalaisen taktiikka pitäisi siis saada parhaimmilta osilta kopioitua selvänä pelaamiseen mutta sitten kannattaakin vaihtaa jo pöytää tai käry käy lopulta.
Ryöstäjiltä saa ryöstettyä isoja potteja kännissä mutta kun he huomaavat pelin hengen niin sitten se leikki loppuu kuten minulle oli näköjään käynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142029Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631415Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061389Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681235Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52996- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334960Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42927